Nejblíže k „placce“ ale měl novoměstský běžec Lukáš Kourek. Jenže na pětikilometrové trati nakonec nebyl klasifikován. „Lukáš si vybral totální zkrat. Byl ve čtyřčlenné čelní skupince, která měla náskok. Když ztrácel, zase je dotáhl, ale tři kola před koncem to zabalil, nevíme zatím proč,“ vysvětloval jeden z Kourkových trenérů, Petr Hubáček mladší.

Další novoměstské běžecké eso – Lucie Sárová – tentokrát kvůli zranění chyběla. Na konci července ji čeká operace výrůstku na patě. Stihnout by měla alespoň zářijový šampionát do 22 let v Jablonci nad Nisou.

Mladí běžci jeli pro zkušenosti

Šestnáctileté novoměstské dorostence Radce Janoušové chybělo k postupu do finále na 800 metrů jedno místo. Její oddílový kolega, junior Petr Vitner, zase skončil v rozběhu na 1500 metrů. „Naši mladí závodníci hlavně sbírali zkušenosti,“ řekl Hubáček, jehož svěřenci výrazně uspěli na nedávném šampionátu.

V městě husitů o sobě dali vědět i jihlavští výškaři. Ondřej Stolín vybojoval výkonem 208 cm šesté místo, jeho kolegové z klubu Atletika Jihlava David Šutera a Ladislav Urban skončili na jedenáctém, respektive třináctém místě.

Ve výškařském sektoru se vedle hvězd Báby, Janků a Tona ukázal i humpolecký Kotlík. Klasifikován byl jako desátý. Třicetiletý atlet dopadl lépe mezi trojskokany. Jeho výkon 14,57 stačil na páté místo.

Jediným zástupcem kraje ve vrhačských disciplínách byl žďárský Jiří Uchytil. V barvách Slavoje Pacov vybojoval v kouli 13. místo, v disku byl o dvě místa lepší. „Bohužel nedokážu při závodech prodat to, co mám natrénováno,“ vyčítal si.