O největší překvapení se postaralo Velké Meziříčí. To se utkalo s třetiligovou Bystrcí. Ještě na konci první půle prohrávalo, ale dvěma góly však dokázalo favorita zaskočit a nakonec se radovalo z vítězství 2:1.

O víkendu se v testovacích utkáních ukázaly také čtyři týmy z nejvyšší krajské soutěže. Humpolci už v útoku pomohl obávaný kanonýr Lukáš Staněk, který vstřelil obě branky svého týmu.

HUMPOLEC – CHÝNOV 2:1
Nový trenér Humpolce Josef Soural měl k dispozici pouze dvanáct hráčů. V prvním poločase se projevila nerozehranost týmu domácích, a i proto prohrával gólem z 10. minuty. Po poločase převzal iniciativu Humpolec, soupeře přehrával, a díky dvěma gólům kanonýra Staňka, který se rozloučil s divizním Velkým Meziříčím, zaslouženě zvítězil.
Góly Humpolce: Staněk 2. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž – Kopic, Černík, Pecha, Svoboda – Paťha, Nenadál, Holoubek, Štěpán – Staněk, Beránek. Střídal Lepeška.

PELHŘIMOV – TŘEBÍČ 0:0
Domácí nenastoupili v kompletním složení, zato hosté měli k dispozici více než dvě desítky hráčů.
„První poločas byl z naší strany lepší. Ve druhém už byla hra vyrovnaná. Nám už přece jen začaly docházet síly, Třebíč nás tlačila, ale na druhou stranu deset minut před koncem mohl rozhodnout Adamec, který postupoval na gólmana zcela sám,“ zhodnotil testovací zápas nový kouč pelhřimovského celku Václav Vokůrka. Za víceméně povedené střetnutí považoval modelový duel v Pelhřimově čerstvě jmenovaný trenér Třebíče Libor Zelníček: „No, dá se říct, že jsem spokojený. Byl to takový poznávací zápas, protože jsem u mužstva krátce. Myslím, že hlavní účel splnil.“
Pelhřimov: J. Moravec – Vejsada (70. R. Hejda), Kocián, Vacek, Smrčka (55. Regásek) – Kmoch, T. Máca (46. Borysyuk), Krčil, Regásek (46. Čmucha) – Krtek, Rumanovský (46. Adamec). Třebíč: Beer (46. Hradecký) – Vošmera (46. Václavek), V. Dvořák (46. Kopeček), Vejmelka (46. Prokop), Jedlička (46. Brabenec) – Adamov (46. Pekárek), Křivánek (46. Linhart), R. Dvořák (46. Durajka), Venhoda (46. Smažil) – Durda (46. Florián), Svoboda (46. Kolman).

ŽDÍREC – JIHLAVA dorost 2:5
Sobotní příprava s jihlavským ligovým dorostem poprvé prověřila divizního nováčka ze Ždírce.
Kvůli dovoleným však chyběli domácím tři stabilní hráči základního kádru. S jihlavskými mladíčky Ždírec udržel krok do přestávky, kdy měl i více gólových příležitostí.
Po změně stran odstoupil špílmachr Čalkovský a hosté už jednaznačně převzali iniciativu.
Góly: Carda, Máša – Kocák 2, Pikl, Vydra, Šandera. Poločas: 1:1. Ždírec: Ždánský (46. Hofta) – Kysilko, Hanovec, Sobotka (60. Doležal), Hromádko - Carda, Čalkovský (46. Smejkal), Mareš, Skalník (10. Šnobl) – Máša, Hanousek.

V. MEZIŘÍČÍ – BYSTRC 2:1
Vyrovnané utkání načal lépe favorit, který šel po standardní situaci a následné hlavičce do vedení. Jenomže minutu před koncem prvního poločasu se kopala standardka i na druhé straně a Pokorný hlavou vyrovnal.
Divizní tým ze Žďárska ve druhé půli favorita, hrajícího MSFL, dokonale zaskočil. Po rohu Pánka se navíc do odraženého míče opřel Průša a technicky obstřelil bystrckého gólmana.
„Dokázali jsme porazit těžkého soupeře. A to hned na začátku přípravy. Výkon a přístup hráčů mě potěšil,“ pochvaloval si velkomeziříčský kouč Roman Kotol.
Góly V. Meziříčí: 44. Pokorný, 53. Průša. Rozhodčí: Rosický. Diváci: 100. Poločas: 1:1. V. Mezíříčí: Richtr (46. Invald) – Z. Mucha, Galia, Fober (44. L. Střecha), J. Krejčí – Pánek (64. Netolický), Berka (46. Kratochvíl), Průša (57. Dvořák), Pokorný, O. Loup – Havlíček (60. Beran).

ÚNAVOV – JAROMĚŘICE 2:3
Prakticky od začátku až do konce měli hosté jednoznačnou převahu. Domácí Únavov se spoléhal výhradně na brejkové situace, což se mu ale bohatě vyplatilo. Ze čtyř protiútoků totiž hned čtyřikrát skóroval.
„Ale nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Sice to ještě nebylo úplně dokonalé, i kvůli novým hráčům, ale s výsledkem jsme spokojení,“ nechal se slyšet vedoucí mužstva Radek Venc.
Góly: Diviš, Sivera – Krontorád, Sova 2. Poločas: 1:3. Jaroměřice 1. poločas: Pysk – Foltýn, Chládek, Urbánek, Pokorný – Sova, Novotný, Krontorád, Dusík - Kalay, Paul. Jaroměřice 2. poločas: Pysk – Brabenec, Krontorád, Urbánek, Pokorný - Hutař, Paul, Chládek, Hanák - Plíšek, Novotný.

NÁMĚŠŤ N. O. – VELKÁ BÍTEŠ 0:5
Fotbalisté Velké Bíteše byli poprvé v letní přípravě v kontaktu s míčem, ale proti účastníkovi I. A třídy si parádně zastříleli.
Po tříbrankové první půli přidali ještě další dvě trefy. Domácí ovšem měli také příležitosti ke skórování, ale nevyužili je.
„Rozhodně jsme nebyli kompletní a v sestavě se objevilo několik dorostenců a hráčů B-týmu, kteří ovšem odvedli to, co měli,“ pochvaloval si bítešský kouč Josef Záboj.
Góly: Hammer 3, T. Pelán 2. Rozhodčí: Jurka. Diváci: 50. Poločas: 3:0. V. Bíteš: M. Pelán (46. Šula) – Kopáček (46. Láznička), Pohl, T. Pelán, Šeba – Horký (46. Jelínek), Buchta (46. T. Loup), Čech (46. Veselý), Musil – Hammer, Lukášek.