„Jsme nadmíru spokojení, že jsme se zachránili, ale je pravda, že jsme mohli dopadnout ještě lépe. Smolně jsme prohráli dva zápasy, které jsme mohli zvládnout s vítězným koncem,“ říká hrající kapitán Kamil Vondráček.

Spartak porazil Beskydský TK 5:4, ale čekat na potvrzení o extraligové příslušnosti musel až do posledního kola. „Uklidnění přišlo, až když Pardubice porazily Beskydský TK. My jsme s tím nemohli nic dělat. Pardubice jsou papírově silnější a navíc nastoupily v plné síle. Také neměly ještě definitivu záchrany, k zápasu přistoupily zodpovědně,“ děkuje na dálku Vondráček.

Nejhůře mu bylo po dohrávané čtyřhře proti Beskydskému TK, když Joachim s Navrátilem těsně prohráli s dvojicí Vik, Dezort. „Ty pocity nebyly dobré, i když soupeř byl papírově silnější. Kluci ale ve třetím setu vedli 4:3 a měli dva brejkboly. Navíc by šel podávat Mark, který v zápase neztratil ani jeden servis. Po tomhle zápase jsem byl vnitřně hodně smutný, protože jsme vyhráli jen 5:4,“ pokračuje Vondráček.

Druhý zlý moment přišel po zápase se Spartou. „Stačil bod navíc, já jsem měl k němu dvakrát blízko,“ potvrzuje.

Jihlava v minulosti dokázala vyhrávat vyrovnané a někdy už ztracené zápasy. Letos se k ní však štěstíčko otočilo zády, a to v duelech s Pardubicemi (porážka 6:3) a TK Sparta-PSK Olymp Praha (4:5). „Soupeři prostě byli o chlup šťastnější a asi i lepší. Snad se to příště zase otočí v náš prospěch. Je to sport,“ říká Vondráček, který za výkony chválil zejména ženskou část týmu.

Jihlavský trenér už myslí na další rok. „Už před letošní extraligou jsme zahájili jednání se sponzory. Vypadá to dobře. Pokud to vyjde, můžeme vytvořit silný tým, který bude konkurenceschopný všem ostatním klubům, s výjimkou Prostějova. Doufám, že se uzdraví Leoš Friedl a na přestup bychom chtěli přivézt některé české i zahraniční hráče,“ říká Vondráček a dodává: „Nechceme postavit silný tým jen na jeden rok, ale aby měl delší budoucnost.“

Jednou z možných posil by potom měl být Michal Navrátil. „Je to těžké v Čechách někoho sehnat, hráči jsou smluvně vázaní ve svých klubech. Z cizinců nadále počítáme s Danielem Elsnerem. Toho bereme, jako že už je náš. Hrál za Spartak už podruhé,“ uvádí jihlavský kouč, který si atmosféru pochvaloval už letos: „Všichni hráli dobře, byla pohoda. Chtěl bych také poděkovat našim partnerům a městu Jihlava, kteří nás podpořili.“

Tým očima Kamila Vondráčka

MICHAL NAVRÁTIL
Je to vynikající hráč, který má smůlu, že už protrpěl hodně zranění a nemocí. Sice tentokrát body nezaznamenával, ale měl silné soupeře. Je to týmový hráč, schopný hrát singl i debl. Podal bojovné výkony a my chceme, aby spolupráce s ním pokračovala.


MARK JOACHIM
V prvním zápase prohrál s Davidem Novákem, který extraligu odehrál ve skvělé formě. Potom ale porazil Michneva, což byl velmi důležitý bod. V deblu podal taky dobrý výkon.


DANIEL ELSNER
I když nehraje už pravidelně turnaje, tak potvrdil, že stále patří do světové špičky. Nebýt zranění zad v jasném duelu s Venclem, kdy vedl už 6:0 a 1:0, tak by ho letos asi jen těžko někdo porazil.

KAREL VESECKÝ
Karel mě mile překvapil. Ze začátku doplatil na nervozitu, potom ale už hrál velice dobře v siglu i deblu. Když se uvolní, je schopen porážet přední české hráče. Dokázal to výhrou nad Tomášem Caklem.


ROBIN BULANT

V šestnácti letech si poprvé osahal extraligu. Měl štěstí i smůlu zároveň, že se potkal s takovými hráči, jako jsou Bóďa Ulihrach nebo Pavel Šnobel. Doufám, že viděl, jak pracují. Robin má velký potenciál, ale bude záležet jen na něm, jak s ním naloží.


KAMIL VONDRÁČEK

Je rád, že to přežil. Celkem jsem sám se sebou spokojený, bohužel jsem byl částečně limitovaný vyhřezlou ploténkou. Mrzí mě ale, že jsem nevyhrál aspoň jedno utkání se Spartou, které jsem měl dobře rozehrané. Mám už dost zkušeností, to by se mi stávat nemělo.


HANA ŠROMOVÁ

Potvrdila, že patří do absolutní české špičky. Se svou hrou může porazit kohokoliv. Jsme rádi, že přijela. Je škoda, že nemohla hrát už proti Pardubicím.


IVETA GERLOVÁ
Letos jednoznačně nejlepší hráč našeho týmu. Všechny své zápasy vyhrála, a potvrdila tak skvělou formu. Přeju jí, aby jí vydržela a posunula se v žebříčku WTA nahoru.


LUCIE KRIEGSMANNOVÁ
Bylo mi jí líto po smolné porážce se Zálabskou. Pro náš tým je nepostradatelná, s Ivetou vytvořily asi nejlepší český debl. Potřebuje ale, aby hrála víc turnajů a věřila si víc, že zápasy dotáhne do vítězného konce.