„Oproti minulé sezoně tam jsou béčka Helasu a Tanga, která budou hrát určitě prim a jsou jasnými favority. Kvalitní budou Ivančice a ostatní jsou nečitelní,“ tvrdí Minář.

I přesto ale věří, že Brtnice bude hrát tentokrát důstojnější roli. Záchranu vidí jako reálný cíl. „Z mého pohledu nemít problémy jako před dvěma roky a nehrát o udržení do posledních kol. Náš mančaft je myslím kvalitní,“ říká „boss“ futsalistů Arsenalu.

Ti ve své předloňské divizní premiéře vyhořeli zejména na hřištích soupeřů. „Na tom bude hodně záležet, kolik bodů budeme vozit zvenku,“ má jasno.

Podzim napoví

Domácí prostředí bylo výhodou. Bude tomu tak i v tomto ročníku? „Toho musíme využít,“ hlásá Minář, jehož tým se v podzimní části představí z jedenácti utkání hned sedmkrát před svými fanoušky! „Vlastně už ta první polovina soutěže hodně napoví a ke konci roku může být jasno, o co budeme hrát,“ doplňuje.

Hodně by pomohl úspěšný vstup a vítězství nad dalším nováčkem z Tišnova. „Co mám informace, tak je to velice kvalitní tým, ale jinak pro nás neznámá,“ říká Martin Minař, který nechce zažít zpackanou premiéru z předminulé sezony. „To jsme doma prohráli, takže letos bychom mohli vyhrát,“ přeje si.

Jak dopadne úvodní souboj nováčků? Brtnický hrající trenér Aleš Frolda věří, že úspěšně

Brtnice - Páteční souboj nováčků může hodně napovědět. Hrající kouč brtnického celku Aleš Frolda to ví a doufá, že jeho tým vyjde z těžkého souboje, který startuje v třešťské hale od 20.30, vítězně.

„Chceme vyhrát. Jelikož je to nováček a vítěz přeboru jižní Moravy, měli bychom se s ním popasovat,“ netají se Frolda tříbodovými ambicemi.
Tahoun týmu a trenér v jedné osobě soupeře příliš nezná. „Jenom zběžně. Soutěž vyhráli o šest bodů, což není o tolik,“ komentuje.

Domácí prostředí ale velí vyhrát. „Musíme ho zvládnout, aby nás to nerozhodilo, a celkově body doma budou hodně důležité, když hrajeme v první půlce soutěže hned sedmkrát v Třešti,“ ví Frolda.

Podle něj má tým na to, aby hrál klidný střed tabulky. „Cíl je záchrana, ale já bych nechtěl, aby se to nechávalo na závěr. Musíme si tu sezonu taky užít,“ dodává brtnický kouč a hráč.