Stojí za připomenutí, že „Demlovka“ mládežnickou extraligu vyměnila po dohodě s VK TU Liberec za první ligu juniorek. „Záchrana je hlavní cíl,“ netají předsedkyně klubu Jarmila Kalinová. „Dále chceme, aby holky načerpaly co nejvíce zkušeností, které do budoucna zúročí v boji o postup do extraligy juniorek. Věřím, že v lize nebudeme do počtu,“ doplňuje.

Ztráta Jirouškové

Základní páteří týmu kadetek bude trio Michaela Vepřková, Kateřina Krhánková, Gabriela Procházková, mistryně republiky v kategorii starších žákyň a krajských center mládeže z loňského roku.

Citelnou ztrátou je naopak odchod Terezy Jirouškové, členky širšího kádru reprezentace, do KP Brno. „Z toho důvodu jsme získali na farmu Sabinu Menšíkovou ze Sokola Bedřichov,“ doplnila Kalinová, jež povede v roli hlavní trenérky prvoligový B-tým kadetek.

Hostí Olomouc

Sílu a kvalitu svěřenkyň kouče Vladimíra Pechy v domácím prostředí otestují jako první Hanačky z Olomouce. Jihlavský tým je v sobotu vyzve od 10 a 14 hodin.

Po dvou úspěšných prvoligových sezonách „Demlovka“ nepřihlásila do žádné ze soutěží juniorky. Jednak kvůli zisku extraligy, a i z toho důvodu, že Zdeněk Nosek, úspěšný kouč této kategorie, přesídlil na lavičku žen s cílem vyhrát krajský přebor první třídy a pokud možno postoupit do druhé ligy.

„Zdeňkův tým nemůže mít jiné ambice. I když jsou v týmu vesměs hráčky juniorského věku, kvalita a zkušenosti z první ligy hovoří v jejich prospěch,“ ví dobře Kalinová. Její slova se potvrdila už o víkendu, kdy Jihlavanky přehrály v předehrávce spolufavorita soutěže Humpolec dvakrát 3:0.