Pokud vyhrají poslední podnik, který se jede o tomto víkendu na Korsice, a Burkart nebude bodovat, může dokonce obsadit i druhou příčku. Vedoucího Francouze Ogiera však už sesadit nemůže.

Na katalánském asfaltu navázala česká posádka na svá skvělá představení z předchozích ročníků. V roce 2006 na místních tratích taktéž triumfovala, v loňském roce pak dokončila soutěž na druhé příčce.

Úvod dobrý nebyl

Vítězný závod ovšem nezačal z pohledu české posádky příliš šťastně, nepříjemnost na úvodním kilometru celé soutěže a ztráta bezmála čtyřiceti vteřin se zdála být určující pro další průběh soutěže. Opak byl ale pravdou. Trpělivým výkonem se Češi zařadili za do té doby vedoucího Ogiera, který však na poslední sobotní erzetě chyboval a své účinkování v soutěži předčasně ukončil.

„Pro nás to byl hodně šťastný víkend. Jsem moc spokojený, v závěru jsme již pouze kontrolovali svou pozici a chtěli se vyvarovat chyb. V samém úvodu se nám to díky závadě na řízení a následné ztrátě trochu zkomplikovalo. Pro nás mohlo být trochu útěchou, že největší soupeř udělal chybu, a my jsme si tak v klidu mohli dojet pro vítězství. Krásné, relativně jednoduché vítězství,” uvedl čerstvý vítěz, který tak oslavil sobotní šestadvacáté narozeniny tím nejlepším možným způsobem.

„Na dalším závodě na Korsice se budeme snažit jet obdobně jako tady v Katalánsku. Prostě jet co nejrychleji, jak to dopadne, to už se uvidí. K tomu abychom mohli v celkovém hodnocení přeskočit soupeře před námi, budeme ale opět potřebovat štěstí. Před korsickou soutěží nás čeká ovšem ještě spousta práce,” uzavírá Martin Prokop.

Pořadí v cíli Katalánské rallye - klasifikace JWRC: 1. Prokop/ Tománek (Citroën C2 S1600) 3:41:25,0 hod., 2. Bettega/ Scattolin (Renault Clio R3) +24,6, 3. Burkart/ Koelbach (Citroën C2 S1600) +1:04,5 min. Průběžné pořadí JWRC (před posledním závodem): 1. Ogier 34 bodů, 2. Gallagher 30 bodů (na Korsice nestartuje), 3. Burkart 30 bodů, 4. - 6. Bettega, Prokop a Kosciuszko všichni 22 bodů.