Jihlavané se v metropoli museli obejít bez dvou největších mužských opor. „Tomáš Fučík a Ondra Smetana jsou na soustředění,“ vysvětluje trenér Petr Ryška a pokračuje: „Do Prahy neodjely ani Nela Čermáková a Klára Kučerová, které jsou zraněné.“

Prapor po Fučíkovi tak převzala talentovaná Barbora Picková, která se zaskvěla vítězstvím v hlavním závodě na 400 m volným způsobem. V cíli dohmátla za 4:32,88 a druhou, Martinu Novákovou z Mladé Boleslavi, porazila téměř o čtyři sekundy.

Stříbro přidala ještě na stejné distanci v polohovém závodě. Medaili vybojoval také Jiří Czebe, jenž skončil druhý na kraulařské padesátce.

„Pěknými osobními rekordy se na čtyřstovce a stovce kraul a čtyřstovce polohově blýskl Michal Koubek. Jeho časy stačily na páté, respektive sedmé místo.

Do první desítky se probojovali ještě Kristýna Holasová, Jakub Reiterman, Jakub Kovářů a Marta Vodičková,“ dodává trenér Ryška.

Dařilo se i bývalé jihlavské plavkyni Kláře Pavelkové, která už závodí za Bohemians. Vyhrála znakařskou stovku. O víkendu čeká jihlavské plavce závod Plzeňské sprinty, které jsou součástí Českého poháru. O týden později je potom na programu jeden z vrcholů sezony, jihlavský Axis Cup.

Při neúčasti Tomáše Fučíka byla v Praze největším tahounem jihlavské výpravy Barbora Picková. Dokonce triumfovala v hlavním závodě žen na 400 metrů volným způsobem.