Soutěž tvoří devět rychlostních zkoušek, které závodníci absolvují na třech úsecích. Jedná se o klasický sprint, piloty čeká zhruba 75 ostrých kilometrů.

Stejná zůstane pouze jedna erzeta

„Centrum letošní soutěže je přesunuto do Telče, stejně jako většina rychlostních zkoušek. Ty nové se uskuteční v jejím okolí, a to v oblastech Radkova a Kozince. Z minulých erzet zůstala zachována pouze zkouška v Opatově, která je ale v naprosto jiné podobě,“ zní z tábora pořadatelů.

„Technicky náročné úseky budou zkombinovány s rychlejšími sekcemi. To se týká hlavně Kozince, kde část vede po lesních cestách, pokrytých kluzkým listím. Dá se říct, že letošní Rallye Vysočina bude možná nejnáročnější soutěží v regionu,“ dodávají organizátoři.

Start soutěže je naplánován na sobotu 8. listopadu v 8.30 z náměstí v Telči, první vůz má příjezd naplánován po patnácté hodině na náměstí.

Servisní areál je situován na centrální parkoviště, nedaleko místa startu a cíle. Pro posádky, které zvládnou nástrahy tratě, budou připraveny poháry nejen do započítávaných mistrovství České republiky historických automobilů a K4 poháru ČR, ale i pro účastníky Volné rallye – poháru senátora Vítězslava Jonáše.