Basketbalisté BK Jihlava chtějí odčinit poslední dvě prohry a vrátit se do vítězných kolejí. „Jsme na oba zápasy připraveni. Chceme je vyhrát,“ hlásá trenér Jihlavy Petr Šilhart.

Jediná šance? Vyhrát oba zápasy

Jeho tým v minulém dvojkole ztratil první pozici, na kterou se chce co nejrychleji vrátit. „Uspět se Žďárem v obou zápasech, to je naše jediná šance, jak je dostat pod sebe, a ještě musíme spoléhat na to, že Zlín klopýtne, abychom měli před play off co nejlepší pozici,“ doplňuje.

Jihlava má více zkušeností

V sobotu se basketbalisté vydají do Žďáru, o den později se hostitelské role obrátí. V Jihlavě začne utkání v 10 hodin. „Ono to bude asi stejné,“ nevidí rozdíly v utkáních venku a doma trenér BK. „Hrají na o něco delším hřišti, ale to by neměl být problém. Preferují také rychlý a tvrdý basket. A podle mých informací mají problémy s podkošovými hráči, i když my taky máme jenom tři,“ nastiňuje. „My bychom na tom ale měli být zkušenostně lépe,“ doplňuje.

Žďár má navíc výhodu, že může sáhnout do kádru A-týmu. „Já do klubu nevidím podrobně, ale prý tam mají mezi áčkem a béčkem trochu nesrovnalosti. Ale to jsou jen spekulace. Určitě toho mohou využít,“ komentuje Petr Šilhart.

Herně to je dobré

Ten má v jedné a dost podstatné věci jasno. Pokud chce Jihlava dál naplno bodovat, musí zlepšit střeleckou mušku. „Herně se nám zatím daří. Hrát rychle a důsledně bránit. Horší je to se střelbou,“ potvrzuje kouč.

Šancí je přitom hodně, ovšem produktivita je špatná. „Ono to ve výsledcích vypadá, že nás soupeř dobře ubrání, ale opak je pravdou. My to jen nedokážeme proměnit,“ říká jihlavský trenér.

Chybět bude nejspíš Král

Proto doufá, že se střelci konečně probudí. „Je to hodně na Tomáši Solařovi, který dokáže dát třicet bodů. Někdy čekám víc od Tomáše Sedláka i Ondry Králíka. Dávat pětadvacet bodů je schopnej i Jakub Hilldemann,“ dodává trenér.
Ten se s největší pravděpodobností bude muset obejít bez Jakuba Krále. „Asi bude pracovně zaneprázdněn. Jinak budeme komplet.“