Ve znakařské padesátce rovněž pokořil dosavadní maximum, ale ještě lepším časem ho zastínil Martin Baďura. „Jsem docela spokojený, zlepšil jsem se ve všech disciplínách, co jsem v Rijece absolvoval,“ tvrdí Fučík.

Nejlepšího vystoupení se trochu překvapivě dočkal hned v úvodním závodě. V polohovce na 200 m výkonem 1:57,62 skončil dvanáctý. K finále mu chybělo 31 setin. „Za tu polohovku jsem hodně rád. O parník jsem si vytvořil osobák. Ty desetinky mě ale hodně mrzí,“ vrací se Fučík k prvnímu chorvatskému vystoupení.

Padesátka znak byla doplňková, pětadvacáté místo v osobním rekordu však k zahození není. K semifinále chybělo 45 setin. V něm exceloval Slovák Luboš Križko, který pravidelně jezdí na jihlavský mítink Axis Cup. Čas 23,15 je nový evropský rekord.

Vrchol nepřišel

Vrchol Fučíkova vystoupení měl přijít v sobotní krátké polohovce. Z předchozích kontinentálních šampionátů v Helsinkách a Debrecenu obhajoval desáté místo. Přestože opět měnil tabulky, tak mu semifinále o osm setinek a jednu příčku uteklo. „Škoda, ale časy byly opět rychlejší. I Evropa se posouvá pořád dopředu,“ ví Fučík.

Rijeka přinesla důkaz. Králem evropské stovky je Slovinec Peter Mankoč. Časem 51,97. Nicméně na krále světového, jímž je Američan Ryan Lochte, ztrácí ještě 82 setin.

FUČÍK NA ME V RIJECE 2008

disciplína čas umístění poznámka
200 m polohově 1:57,62 12. místo český rekord
100 m polohově 54,47 17. místo český rekord
50 m znak 25,07 25. místo osobní rekord