Nepříjemný tenis soupeřky neseděl

Chyběl krok a mohla antukový titul zpečetit i v hale. Zůstala však pod vrcholem, na ten ji nepustila Sandra Záhlavová, která stála ve finále už potřetí v řadě. Jasno bylo už po necelé hodině, nymburská hráčka vyhrála po setech 6:2, 6:3.

„Přesto jsem spokojená. Jsem stříbrná a toho si cením,“ usmívá se čtyřiadvacetiletá hráčka Spartaku a k samotnému zápasu dodává: „Nebyl to vůbec hezký zápas. Trochu se mnou zamávala nervozita. Ve finále jsem určitě hrála nejhorší tenis ze všech zápasů na turnaji. Sandra taky nehrála sto procent, co umí. Jenže byla potřetí za sebou ve finále, a to bylo znát. Má zvláštní styl, který je pro mě hodně nepříjemný.“
Záhlavová tak podruhé získala český halový titul.

Gerlová měla úvod celkem snadný, přes Petru Hynkovou i Vendulu Plechatou přešla bez ztráty setu. V semifinále měla volno, zraněná dvojka Michaela Paštiková do něj nenastoupila. To čtvrtfinále mělo hodně pikantní příchuť. Narazila na klubovou spoluhráčku a partnerku z deblu Lucii Kriegsmannovou.

„Byl to hodně zvláštní zápas. Známe se odmalička, trénujeme spolu, hrajeme spolu debla. V takové chvíli jde pryč taktika i aktuální výkonnost. Navíc Lucka fantasticky podávala, takhle servírovat jsem ji snad ještě neviděla. Nebylo to vyhecované, myslím, že obě jsme zápas zvládly dobře. Lucka měla ve třetím setu něco se stehnem, ale nevypustila to a bojovala,“ říká Gerlová.

A výsledek? Odpovídající průběhu. Zkušenější hráčka vyhrála 7:5, 6:7, 7:6.

Chvilka volna

Teď už Gerlová myslí na chviličku volna. „Pár dní si od tenisu odpočinu. Maximálně budu dělat fyzičku. Pauza dlouhá nebude, musím se rozehrát. Dvanáctého ledna mě čeká další turnaj,“ říká studentka pátého ročníku VŠE v Praze, které vše nyní hraje do karet: „Semestr mám skoro uzavřený. Chybí mi poslední zkouška, takže můj tenisový program škola neohrozí.“