„Měl jsem to tak naplánované, jsem rád, že to vyšlo,“ usmíval se pětadvacetiletý lyžař. „Do čtvrtka jsem bral antibiotika, v pátek jsem hned šel závodit, byl to první kontakt se sněhem. Byl to risk - buď, anebo. Ale na pokyn trenéra (Roberta Kolmana – pozn. red.) jsem do toho skočil. Jelo se mi úplně hrozně, byl to jeden z nejhorších závodů, co jsem kdy absolvoval, ale naštěstí jsem vyhrál,“ ulevilo se Ročárkovi.

Na druhého Němce Korthauera najel 18 vteřin. „Trať znám dobře, věděl jsem, kde se dá nastoupit a ujet,“ prozradil borec, který se už druhou sezonu specializuje na dálkové běhy. Na 25 kilometrové trati zvítězil s luxusním náskokem dvě a půl minuty.

Lyžařská elita se sešla na startu padesátky, i proto měl Ročárek cestu za vítězstvím v kratších závodech jednodušší. „Jestli bude příští rok všechno v pohodě, zkusil bych taky padesátku, snad to vyjde,“ doufá závodník rakouského Fischer teamu.

Přednost dává závodům volnou technikou. Už v neděli jej čeká šedesátikilometrový Dolomitenlauf v rakouském Lienzu, kde loni čtvrtým místem dosáhl životního výsledku. Body do FIS Marathon Cupu by tam chtěl vytěžit i letos.