Na vrchu Šacberk u krajského města sjížděli svah 24 hodin, přičemž se točily po hodině dvě desetičlenné skupiny. Celkově lyžaři ujeli 1438 kilometrů a 680 metrů.

„Bylo to náročné a pomalu to utíkalo,“ přiznal po dosažení rekordu v pátek v devět hodin ráno jeden z účastníků, Jan Plachý. Pro něj osobně byla krizová pátá hodina ranní. „Nedalo se spát, šedesátiminutové přestávky na to byly krátké,“ vysvětlil Plachý.

„Bylo to hodně úmorné,“ přiznal i Pavel Zelený. Zima ale nebyla tak velká.

Skupinka sportovních nadšenců hraje malou kopanou. Do knihy rekordů se nezapsala poprvé. Již před dvěma roky ujela největší vzdálenost na toboganu. Tam se chlapi mordovali také 24 hodin.

„Určitě to lyžování bylo horší než tobogan. Jestli se chystáme na labutě, tak to ještě nevíme,“ potvrdil Pavel Zelený.

„Za vítězství beru to, že se nikomu z nás nic nestalo. Krkolomnější pády byly jen dva, ale obešly se bez zranění,“ popsal dále Tomáš Suchánek.

Jídla měli účastníci dost, například klobásy, polévku nebo guláš. Pili nejen čaj nebo grog, ale i pivo a rum. „Rumu padlo asi deset litrů. A k tomu dva sudy piva,“ popsal u vleku další rekordman Petr Jiráček.

Nejpilněji ze všech jezdil Martin Hájek. Sjezdovku na Šacberku sjel během svých 12 hodin na trase celkově 244krát, což znamená 93 kilometrů.

Výkon sledovali komisaři pelhřimovské Agentury Dobrý den. Rekord potvrdili.