EXTRALIGA ST. DOROSTU

SK JIHLAVA – KERT PARK 4:2
V první třetině měli více ze hry hosté. Za Humlíčkem se dvakrát rozezvučela tyč a jednou břevno. Góly ale začaly padat až po změně stran. Kert šel po šťastné brance do vedení. „Do té doby jsme hráli na tři útoky, které jsme pak zredukovaly na dva, což se ukázalo být rozhodující,“ nastiňuje trenér Jihlavy Jiří Zeman.

Jeho tým do přestávky srovnal krok a třetí dějství jasně ovládl. „Soupeře jsme už k ničemu nepustili. Byl to dobrý zápas, který hráči zvládli,“ dodává.

Branky: Deveri, Fiala, Fiala, Sochor. Střely: 20:22. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Třetiny 0:0, 1:1, 3:1. SK Jihlava: Humlíček – P. Zeman, Blaško, J. Zeman, Vávrů – Sochor, Fiala, Deveri – Střecha, Kučera, Vácha – Ileček, Barták, Kounek – Nestrojil.

Ostatní výsledky: Č. Budějovice – Ml. Boleslav 1:0, Elba Ústí n. L. - Alfa Pardubice 4:3.

SK JIHLAVA – ĎÁBLOVÉ PRAHA 6:7 ss
Po vyhrané první třetině se druhé dějství jihlavským mladíkům vůbec nevydařilo. „Ve vlastní přesilovce jsme dostali dva góly a prohrávali už 1:4, pak jsme ještě jednu branku dali,“ nastiňuje kouč SK Ivo Materna.

Skvěle si jeho tým naopak vedl v posledním dějství, v němž se postaral o obrat a dvě minuty před koncem vedl 6:5. „Jenže pak jsme šli opět po faulech do tří a soupeř srovnal,“ kroutí hlavou kouč, který takřka stejný závěr prožil v úvodním letošním utkání proti Spectrumu Praga. „Těch vyloučení bylo sice míň, ale ještě je to špatný, kor když vás to opět stojí body,“ doplňuje Materna.

V loterii samostatných nájezdů pak byli úspěšnější hosté. „Původně jsme si mysleli, že máme na vítězství, ale po průběhu jsme byli rádi za bod, i když si myslím, že bylo na tři,“ uzavírá kouč.

Branky: Dolejší 3, Průcha, Deveri, Brychta. Střely: 27:27. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Třetiny 1:0, 1:4, 4:2. SK Jihlava: Salát – Blaško, Materna, Procházka, Anderle – Průcha, Čeřovský, Deveri – Brychta, Dolejší, Pernet.

Ostatní výsledky: Kladno - Ďáblové Praha 5:3, DDM Ústí n. L. - Testa Letohrad 2:7, Kladno - Spectrum Praga 6:2, Rakovník - DDM Ústí n. L. 7:0, Elba Ústí n. L. - Pardubice 1:2.

1. Pardubice 17 13 1 1 2 66:39 42
2. Kladno 17 11 1 1 4 84:33 36
3. Letohrad 18 11 1 1 5 66:40 36
4. SK JIHLAVA 17 9 2 2 4 68:53 33
5. Elba Ústí 17 8 3 1 5 44:36 31
6. Spectrum Praga 17 9 0 3 5 61:49 30
7. Most 17 6 1 2 8 43:45 22
8. Plzeň 17 6 0 3 8 54:47 21