Náročné podmínky zřejmě odradily řadu juniorských posádek, a tak soutěž vynechaly. O body se tedy utkal pouze trojlístek závodníků. Už od začátku však bylo jasné, že vítěz Irska se na tratích trápí, takže souboj o maximální počet deseti bodů se zúžil na dvojici Martin Prokop a Michal Kosciuzsko.

Do posledního dne si český pilot přivezl náskok dvě minuty a šest sekund. „Kosciuzsko nám před posledním dnem moc vyhrožoval, že po nás půjde, proto jsme od začátku zvolili raději ostřejší tempo. Nechtěli jsme náš náskok prohospodařit. Měl však technické problémy, a tak jsme závěr soutěže mohli dojet v pohodě, vypustit problémová místa a více pošetřit auto,“ oddechl si Prokop.

Polského jezdce totiž v úvodní třicetikilometrové zkoušce zradil posilovač řízení, což mnohé naznačilo. Jihlavský pilot navýšil své vedení o necelých šestnáct vteřin a v dalších dvou testech mohl vsadit více na jistotu. Polský rival se však nevzdal, ale z náskoku české posádky ukrojil jen třičtvrtě minuty.

„Očekával jsem, že Kyperská rallye bude nesmírně rozbitá a náročná, ale díky počasí to nakonec úplně neplatilo. Po pravdě jsem na tyto podmínky nebyl úplně připraven a nemám je moc v oblibě. Přece jen v klouzání na šotolině nebo v blátě je podstatný rozdíl. Ale celkově jsem si jízdu o víkendu parádně užil a vítězství bylo pomyslnou třešničkou na dortu. Přesto už se těším na šotolinu do Portugalska,“ dodal v cíli Martin Prokop.

Martin Prokop si kyperským triumfem zajistil maximum mistrovských bodů do juniorského šampionátu, což ho vyneslo před vítěze z Irska Aarona Burkarta. Výsledky však jasně ukázaly, že výraznějším protivníkem bude na šotolině právě Kosciuszko.

„Výsledky potvrdily naše předsezonní očekávání. Kosciuszko bude na šotolině nesmírně rychlý. Avšak se ukázalo i to, že naše auto není tak dobré na rozbitých a členitých tratích. Po této stránce musíme na C2 zapracovat, abychom byli na Sardinii konkurenceschopní. Ale za podobné souboje jsem moc rád, posunuje mě to jezdecky zase dál,“ uvedl Prokop.

Výsledky Kyperské rallye - JWRC (14 RZ):
1. Prokop (ČR, Citroën C2 S1600) 1:45:42,3
2. Kosciuszko (Polsko, Suzuki Swift S1600) +1:36,8
3. Burkart (Německo, Suzuki Swift S1600) +19:48,9

Průběžné pořadí JWRC (po 2 závodech z 8):
1. Prokop 18
2. Burkart 16
3. Kosciuszko 8
4. Bertolotti (Itálie) 6
5. Bonato (Francie) 5
6. Abbring (Nizozemsko) 4