I. LIGA ŽEN - SK. O UDRŽENÍ

BEDŘICHOV – UH. HRADIŠTĚ 2:3 (-19, 18, -19, 21, -17)

První set tahalo za delší konec Uherské Hradiště, ale Bedřichov roli outsidera v následující hře odmítl a srovnal. Stejně pak probíhaly i další dvě hry. Hostující výběr šel do vedení, svěřenkyně trenéra Jaromíra Plíhala pak dovedly utkání do zkrácené a rozhodující hry.

„Hrál se vynikající volejbal a je velká škoda, že jsme se potkali s takovou formou až teď,“ říká bedřichovský trenér. „Diváci se nechali strhnout skvělou úrovní, takže byla parádní atmosféra,“ chválí fanoušky Plíhal.

Jeho tým pak byl hodně blízko k prvnímu vítězství. Vedl už 14:11 a k překvapivé rozlučce s I. ligou mu zbývalo uhrát pouhý jeden míč. „Bohužel ten jeden úder, který by to položil na zem, nám chyběl,“ krčí bezmocně rameny trenér Sokola.

Uherské Hradiště všechny tři mečboly domácích odvrátilo. „Pak se to tahalo bod po bodu. Jednou měli oni mečbol, my pak za stavu 17:16,“ přibližuje Jaromír Plíhal, jehož tým nakonec třem vítězným balonům soupeřek zabránit nedokázal.

„Holky strašně mrzelo, že se nevyhrálo, když jsme byli tak blízko. Je to škoda, ale zároveň to podtrhlo i naši nepovedenou sezonu. I teď nám chybělo to potřebné štěstí,“ dodává kouč celku, který sestupuje do II. ligy.

Sokol Bedřichov: Zamrazilová, Řehounková, Brancuzská, Mičánová, Kittlerová, Pokorná, Hromádková.

Ostatní výsledky 10. kola: UNI Brno - Žižkov 3:0 (21, 17, 12), Nový Jičín - Nusle B 3:0 (22, 12, 21).