V kategorii Supersport 600 ccm s motorkou Yamaha R6 skončil na maďarském Hungaroringu jako druhý nejrychlejší Čech v celkovém pořadí šestý, jenže potom v chorvatské Rijece kvůli poruše nedojel.

Slibný start

Fejta se v letošní premiéře cítil výborně, a to také potvrdil v kvalifikaci, kde v Alpe Adria dojel na třetím místě. „Dokonce jsem si zajel osobní rekord na tomto okruhu,“ pochvaloval si. Samotný závod byl od startu na ostří nože. Nakonec skončil v evropském šampionátu šestý, do českého seriálu si připsal body za druhé místo.

Jenže ve druhém závodě obou mistrovství měl Fejta obrovskou smůlu. Mezi osmnácti jezdci byl jediným Čechem a v kvalifikaci potvrdil čtvrtým místem dobrou pohodu. Opět si udělal nový osobní rekord tohoto okruhu. Ještě ranní warm up (zahřívací trénink) nevěstil nic špatného, druhé místo potvrdilo skvělou formu.

Špatné tlumiče

„Zbývalo ji pouze prodat v odpoledním závodě. Jenže už po zahřívacím kole jsem si stěžoval na špatnou ovladatelnost řízení. Do startu zbývaly tři minuty a defekt se bohužel nepodařilo nalézt. Nakonec jsem sice odstartoval, ale hned po prvním kole zajel do boxu a závod ukončil. Chyba byla na tlumiči řízení,“ krčí Fejta rameny a dodává: „Obrovské zklamání celého týmu bylo nepopsatelné. Jediné, co je na Rijece pozitivní, je to, že jsem se dokázal vyvarovat pádu, který by napáchal ještě více škody.“

Chuť si bude chtít spravit jihlavský závodník už o následujícím víkendu na brněnském Masarykově okruhu. Jede se o body do mezinárodního mistrovství ČR i Alpe Adria.