Reprezentační pivot se ovšem neválel na plážích v Rimini, ale hrál na turnaji v Bormiu.

Svěřenci kouče Ježdíka ve slavném lyžařském středisku zářili.
V přípravě na baráž o setrvání v elitní skupině mistrovství Evropy postupně porazili Senegal (81:59), Švédsko (70:65) i domácí výběr (97:89).


„Byly to první zápasy v novém složení. Myslím, že dopadly nad očekávání dobře,“ neskrýval radost jihlavský odchovanec. „Na začátku přípravy jsou všechny týmy, ale my jsme se s tím poprali nejlépe,“ říkal po návratu.


Češi tak zatím prohráli jen úvodní cvičný duel s Itálií. O pouhý bod. Košem dvě vteřiny před koncem. „Ztratili jsme vyhrané utkání,“ litoval Benda.
Z Itálie se basketbalisté vrátili v neděli, po dni volna zase začali trénovat v Praze a dnes se přesunou na další přípravný turnaj, tentokrát do Francie.

Tam se od pátku do neděle postupně utkají vedle domácího výběru i s Belgií a Rakouskem.
Bude to další vítaná prověrka omlazeného týmu. „V elitní skupině mistrovství Evropy není jen Rakousko, určitě nás zase čekají kvalitní zápasy,“ má jasno.


„Proti minulému roku se tým z poloviny obměnil. Přišli mladí hráči, zatím se to jeví dobře, i když je asi brzy hodnotit něco po pár zápasech. Ale spolupracuje se nám dobře.“


Kouč Ježdík zatím postrádá hlavně Jiřího Welsche. Česká hvězda zatím nemá po vypršení smlouvy ve španělské Malaze podepsanou smlouvu a nechce riskovat zranění. „Pokud před baráží podepíše, rádi ho přivítáme,“ má jasno český mistr z Nymburka.


Větší tíhá bude ležet i na něm. V reprezentaci už patří v 27 letech mezi ty nejostřílenější. „Možná v některých částech zápasu bude hra ležet víc na mně. Ale my jsme tým bez hvězd, nemůžeme hrát na jednoho dva hráče. Musíme hrát týmově a zapojit co nejvíce hráčů,“ nabízí svůj pohled.


Přípravu rozjel se spoluhráči parádně. Mnohem důležitější ale bude, aby zvládli baráž. Ta startuje už 5. srpna.