Jihlavský jezdec Martin Prokop společně s Polákem Kosciuszkem vede průběžné pořadí juniorského mistrovství světa v rallye, ale závod v Katalánsku má k dobru. Pokud hlavního konkurenta ve Finsku porazí, bude blizoučko k zisku vysněného titulu.

V hlavní roli pocity

Prokopovi momentálně všechno hraje do karet. Na start k závodu v zemi tisíce jezer se postaví s ambicemi obhájit loňský triumf a zároveň si vytvořit co nejlepší výchozí pozici.

Včerejší úvodní dvoukilometrový test, který skončil po uzávěrce, byl jenom na rozehřátí, tvrdý boj začne až dnes. „Nad stylem jízdy si nechci lámat hlavu. Nemá smysl neustále dokola řešit nějaké propočty či taktiku. Naopak chci jít do závodu v pohodě a finskou klasiku si chci náležitě užít.

A když to půjde, tak do toho určitě budeme šlapat. Nechám všemu volný průběh a budu se řídit aktuálními pocity ze závodu,“ tvrdí šestadvacetiletý jihlavský jezdec.

„Původně jsme se chtěli na soutěž připravovat v Estonsku, ale nakonec jsme test zrušili. Proto jsme v pondělí využili oficiální nabídky testu pro juniory. I když tam bylo čtrnáct aut a dostat se na trať bylo místy hodně problematické, v podstatě to stačilo na vyzkoušení všech věcí, které jsme potřebovali.

Velkým posunem kupředu budou zejména nové tlumiče od Citroënu, které se promítly i do solidních časů ve srovnání s konkurencí,“ pochvaluje si Prokop. Ve Finsku očekává větší konkurenci než v jiných závodech šampionátu. Přímými konkurenty jsou Polák Kosciuszko a Němec Burkart, zamíchat kartami můžou domácí jezdci.

Rychlými časy se prezentoval hlavně Pinomäki, jenž bude pilotovat Renaulta Clio R3, a pokořit ho bude tvrdým oříškem. Ale o to může být průběh závodu zajímavější,“ sdělil aktuální informace z centra soutěže Martin Prokop.