Startuje totiž třídenní Volejbal cup Dobronín 2009.

Na Jihlavsko se opět sjede česká smetánka z kategorie juniorek. Chybět nebudou týmy Brna, Olympu Praha, Slavie Praha, Českých Budějovic, Plzně, Mitallu Ostrava a další – celkem dvacet týmů.

„V podstatě se tady představí většina reprezentantek z kadetské a juniorské reprezentace,“ nastiňuje hlavní pořadatel turnaje Karel Hofman.

První balony dnes začnou přes sítě létat od 10 hodin. A proti špičkovým týmům si zahraje i kvarteto celků z Vysočiny – ŠSK Demlova Jihlava, Sokol Bedřichov, Havlíčků Brod a Třebíč. „Dáváme šanci i těmto celkům, pro které je to hodně dobrá příprava,“ říká Hofman.

Oficiální zahájení za účasti hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka, je naplánované na 15.00. Dnešek ještě okoření krajský seminář rozhodčích, který povede mezinárodní rozhodčí Budík.

Hofman také doufá, že bude 17. ročníku přát počasí. „To je jedna z nejdůležitějších věcí.“

Dohromady se odehraje kolem 150 utkání. „Hraje se šachovým systémem, který je hodně složitý, ale dobrý, protože všechny týmy si zahrají i v neděli, a až do posledního utkání se bude o něco hrát,“ doplňuje duchovní otec turnaje.

Finálové vyvrcholení je naplánované v neděli mezi 15. a 16. hodinou.