Opak byl ale pravdou. Pražský TJ Pankrác nepovolil svému hostiteli ani jeden bod, a po jasné výhře 5:0 se raduje z postupu do baráže o I. ligu.

II. LIGA – PLAY-OFF

BEDŘICHOV – PANKRÁC 0:5

(konečný stav série: 1:2)

Začátek vypadal nadějně. Jaromír Poul st. a Libor Beraczka smetli v prvním setu soupeře jednoznačně. „První set byl impozantní, vyhráli ho 10:3,“ smekl trenér Václav Hájek, jehož svěřenci ale ve zbylých dvou hrách neuspěli. „Pak se to nějak zvrtlo a už to nešlo,“ dodává kouč Bedřichova.

Domácí nezvládli ani další utkání dvojic. Karel Löffler a Jaromír Poul ml. nezahráli zdaleka svůj standard, naopak druhá dvojice hostů předvedla solidní výkon a bylo to už 2:0 pro Pankrác.

V zápase trojic (K. Löffler, Poul st., Beraczka) sice Sokol křísil naději, leč neúspěšně. Prohrála v nervy drásajícím zápase 9:10 ve třetím setu.

V laufu hrající Pankrác zvládla i čtvrté utkání a oddálit bedřichovský konec sezony už mohl pouze v singlu hrající Poul ml. Ten zahrál skvěle, vyhrál první set a ve druhém vedl 9:6, jenže do vítězného konce utkání nedovedl, což znamenalo konec nadějí na zvrat a konec sezony.

„Tentokrát musím říci, že mužstvo bojovalo, ale byla tam křeč,“ poukazuje na neoptimální formu svého týmu Hájek. „Nebylo to, že by nás mázli, bylo to vyrovnané, ale celkově musím říci, že byli lepší, a já jim přeji, aby se dostali do I. ligy,“ doplňuje.

Bedřichov tak zůstal před branami baráže. „Musí se bojovat dál a já chci všem klukům poděkovat za to, co odvedli. Základní část vyhráli suverénně, jenom je škoda, že díky systému nepostoupili přímo,“ uzavírá Václav Hájek.