Basketbalovým kadetům BC Vysočina změna prostředí svědčila. Na žďárské palubovce potrápil extraligový výběr favorizovaný tým Sokola Pražského, o den později si připsal potřebnou výhru nad posledním Ústí nad Labem.

EXTRALIGA KADETŮ
BC VYSOČINA – SOKOL PRAŽSKÝ 72:77

Kdo čekal jasnou záležitost favorizovaného hostujícího celku, ten nepochodil. Přestože se marodka Vysočiny rozrostla o Stážnického a Novotného, do hry už mohl zasáhnout uzdravený Krajcigr, což bylo znát.

Úvod patřil Pražanům, kteří se brzy ujali vedení, ale pak se k vynikajícímu výkonu rozehráli hráči BC Vysočina. V naprosto vyrovnaném utkání, o čemž svědčí i poměry čtvrtin, se dostali ve čtvrtém dějství do vedení 65:61.

Cenný skalp ale domácí tým nezískal. Hosté díky svým zkušenostem a proměňováním trestných hodů zvrátili zápas na svou stranu.

„Hráči nás mile překvapili. Sokol Pražský měl být jednoznačným favoritem, ale kluci příkladně bojovali. To, co nám chybělo v minulých utkáních, jsme dnes mohli rozdávat. Pochválit musím všechny,“ komentuje trenér Petr Pešout.

Body a sestava BC Vysočina: Krajcigr 21, Šoukal 15, Žižka 13, Socha 12, Černý 5, Zelenka 4, Zdražil 2, bez bodu - Kabelka, Burian, Seidler. Čtvrtiny 18:21, 23:22, 11:13, 20:21.

BC VYSOČINA – ÚSTÍ N. L. 96:57

Poslední celek tabulky držel ve Žďáře krok pouhých osm minut. Od té doby chytili otěže utkání pevně do svých rukou hráči Vysočiny, kteří jednoznačným způsobem kráčeli k vítězství. Střelecky vyšla domácím hlavně třetí čtvrtina, v níž se postarali o více jak třetinu bodů. „V první půlce utkání nás zlobil především Fiala, na kterého jsme našli recept až ve třetí čtvrtině,“ nastiňuje Pešout.

Jeho tým tak jednoznačnou výhrou splnil vítěznou povinnost. „Chtěli jsme dát prostor co nejvíce hráčům, což je dobré, ale zase se při hře projevilo více chyb, které nám snad místní publikum odpustilo. Dnešní (nedělní – pozn. red.) hra nebyla taková, jako ta včerejší (sobotní), nicméně kluky chválím. Důležité bude, abychom přes vánoční svátky potrénovali a doufejme, že snad už v plné sestavě,“ přeje si trenér BC Vysočina.

Body a sestava BC Vysočina: Krajcigr 22, Socha 14, P. Novotný 13, Šoukal 12, Zelenka 11, Seidler 10, Zdražil 5, Burian 4, Černý 3, Žižka 2, bez bodu – Kabelka. Čtvrtiny 27:15, 16:13, 34:18, 19:11.

Ostatní výsledky - 14. kolo: Slez. Ostrava - Písek 82:67, Mor. Ostrava – Vyšehrad 98:71, Plzeň - Opava 48:80, Klatovy -Havířov 88:63, JBC Brno - Liberec 79:60, Zlín - USK Praha 65:81, Pardubice - Ústí n. L. 134:45. 15. kolo: Slez. Ostrava - Vyšehrad 93:59, Mor. Ostrava - Písek 103:63, Plzeň - Havířov 42:83, Klatovy - Opava 100:62, JBC Brno - USK Praha 69:74, Zlín - Liberec 66:77, Pardubice - Sokol pražský 94:72.