Jihlava – Ostravští basketbalisté přijeli na Vysočinu potvrdit roli extraligového favorita a kadety BC Vysočina porazit.

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Podařilo se to ovšem jen výběru BCM Slezská Ostrava. Vedoucí celek tabulky - Moravská Ostrava - totiž překvapivě odjel s prázdnou.

EXTRALIGA KADETŮ
BC VYSOČINA – MOR. OSTRAVA 71:67

Vedoucí tým tabulky byl jasným favoritem i přesto, že přijel nekompletní. Jenže domácí výběr se v sobotu nadechl k výbornému výkonu.

V utkání plném zvratů vyhrál první čtvrtinu o čtyři body, aby se pak nadechl k mohutnému náporu ve druhé části. Do šaten se tak odcházelo za stavu 51:29 pro domácí. „V této čtvrtině dominovali zejména Krajcigr, Strážnický a Novotný,“ doplňuje trenér BC Vysočina Petr Pešout.

Ovšem hosté na nepovedenou čtvrtinu ve třetím dějství nechali zapomenout a manko stáhli na pouhé dva body. Poslední čtvrtina byla naprosto vyrovnaná. Dramatický boj nakonec dotáhli do vítězného konce šťastnější domácí.

„Z výhry jsme opravdu překvapeni. Ale kluci hráli velmi dobře, hlavně první poločas se nám abnormálně vydařil. Ve 3. čtvrtině jsme si vybrali tradiční pauzu, ale v koncovce jsme byli šťastnější. Dnešní utkání se povedlo všem hráčům,“ říká spokojený Pešout.

Body a sestava: Krajcigr 25, Strážnický 22, Novotný 15, Žižka 4, Šoukal 3, Zelenka 2, bez bodu - Kabelka, Kunkela. Čtvrtiny 22:18, 29:11, 8:28, 12:10.

BC VYSOČINA – SLEZ. OSTRAVA 43:81

Navázat na skvělý výkon ze soboty se Vysočině nepovedlo. Druhý ostravský celek byl od začátku pánem na hřišti a už po první čtvrtině bylo jasné, že domácí na výhru dosáhnou jen stěží. „Hráči Ostravy dominovali pod košem a i střelecky disponovaní menší hráči si s námi dělali, co chtěli,“ hodnotí Petr Pešout.

Naproti tomu basketbalistům Vysočiny nevycházelo vůbec nic, a Ostrava si tak došla pro zasloužené bezproblémové vítězství.

„Sobotní utkání nás stálo spoustu sil, ale i tak jsme doufali, že bychom mohli překvapit i podruhé,“ přál si trenér. „Nicméně soupeř byl velmi dobře připravený. Nám se nedařilo v obraně, a když se nedaří v obraně, v útoku přichází nervozita, a tudíž chyby. A těch jsme dnes vyrobili opravdu hodně. Chyběly nám i body tradičních opor,“ dodává.

Body a sestava: Novotný 16, Zelenka 8, Krajcigr 5, Strážnický 4, Seidler 4, Žižka 2, Šoukal 2, Zdražil 2. Čtvrtiny 9:26, 14:21, 8:15, 12:19.

10.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Lucinka s bedlou, kterou tento týden u Hodic našel její děda Láďa.
3

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

K soudu šli znovu „klauni“ i násilník, který dával rány. Odvolávali se zbytečně

Hrál si na podnikatele a nabízel lidem kotle

Jihlavsko – Jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka se tvářil jako podnikatel a nabízel lidem dodání plynového kotle. Nový kotel si od něj objednal i jeden muž z Jihlavska. Dal mu zálohu, ale svého kotle se nedočkal. Podvodníkovi teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože se trestné činnosti nedopustil poprvé.

Zápas v Poličce rozhodovaly nájezdy

Polička – Hokejbalisté SK Jihlava dál drží druhé místo v I. lize. A to i přesto, že o víkendu brali jen bod za porážku po samostatných nájezdech. Tu jim připravil nepříjemný celek Poličky.