Basketbalová extraliga juniorů se v Jihlavě bude hrát i příští sezonu. Výběr BC Vysočina totiž zvládl střetnutí s Plzní a po jednoznačné výhře slaví udržení v elitní soutěži.

EXTRALIGA JUNIORŮ
BC VYSOČINA – PLZEŇ 93:58

V sobotu si mohli domácí hráči zajistit účast v extralize i pro příští sezonu, a tomu také podřídili vše. „Celý týden jsme se připravovali na klíčového hráče Honomichla, který ale nakonec nepřijel,“ nastiňuje kouč BC Vysočina Petr Pešout, jehož tým si šel od prvních minut pro vítězství.

Střelecká a herní pohoda z minulého víkendu se projevila i v tomto zápase a oslabená Plzeň neměla šanci uspět.

„Sehráli jsme parádní utkání. Dařilo se nám prakticky vše, na co jsme sáhli,“ říká Pešout. „Chtěl bych opravdu pochválit celý mančaft a děkuji družstvu za záchranu. Největší odměnou byl dlouhotrvající potlesk skvělého jihlavského publika,“ dodává.

Body a sestava: M. Novák 22, Knetl 18, Číha 16, Pícha 11, Krajcigr 6, Srogončík 5, Vavřínek 4, Plešingr 4, Jakoubek 4, Mísař 3, bez bodu – Krejčí. Čtvrtiny 30:13, 23:21, 25:11, 15:13.

BC VYSOČINA – BA SPARTA 78:88

První polovina utkání domácímu výběru vůbec nesedla. Sparta si brzy vytvořila třináctibodový náskok, který do poločasu narostl o další čtyři body.

Domácí ale nevídaně vstali z mrtvých a užaslý soupeř ve 2. minutě poslední čtvrtiny prohrával o 4 body! „Bohužel v této chvíli jako by hráčům síly došly, Spartě se podařilo vyhrát posledních osm minut 20:9 a utkání tak dovedla do vítězného konce,“ smutní trenér Pešout. „Hlavně ve třetí čtvrtině kluci předvedli, že mají bojovné srdce a jsou tým,“ dodává spokojeně kouč.

Body a sestava: Číha 29, Novák 13, Knetl 10, Krajcigr 9, Plešingr 8, Vavřínek 6, Pícha 3, bez bodu – Jakoubek, Novotným, Krejčí. Čtvrtiny 16:29, 19:23, 28:13, 15:23.