Finálovou sérii oblastního přeboru mužů I s brněnskou Teslou vyhráli díky lepšímu skóre (143:124) z obou vzájemných zápasů. Postup do II. ligy zpečetili vysokou domácí výhrou.

OP MUŽŮ I - FINÁLE
TESLA BRNO – BK JIHLAVA 78:67

Úvodní minuty zápasu patřili hostům, kteří ještě v 7. minutě vedli o čtyři body. Poté se ale začali prosazovat hráči Tesly, kteří závěrečnou tříminutovku první části vyhráli 14:3!

Jihlava nabrala osmibodové manko, se kterým se dlouhou dobu nemohla vypořádat. „Smazat náskok se nám nedařilo a naše úsilí převážně směřovalo k tomu, aby bodový náskok nenarůstal,“ komentuje kouč hostů Petr Šilhart.

Stíhací jízda se rozběhla na plné obrátky ve druhém poločase, kde zavelel třemi trojkami Benda a stav byl 43:41 pro Brno. „Začínalo to s námi vypadat dobře. To ale domácí nechtěli připustit. Dva rychlé koše po naší nepřesné střelbě ještě pozastavila další trojka od Bendy, ale pak opět domácí začali úřadovat při hře jeden na jednoho, v doskocích pod oběma koši a důraznou obranou,“ doplňuje Šilhart, jehož tým prohrával po třech čtvrtinách 54:60.

A když Tesla ovládla i začátek poslední části, v němž zvýšila na 76:60, vypadalo to s hosty prachbídně. „Domácí nám bohužel dávali v poslední čtvrtině méně a méně prostoru na ohrožení jejich koše, a tak naše střelba nebyla tak úspěšná jak bychom potřebovali,“ přibližuje Petr Šilhart.

Jeho tým nakonec, hlavně díky střelci Marku Bendovi, nabral do odvety „jen“ jedenáctibodovou ztrátu. „Naše vyhlídky nebyly růžové, ale nebyly ani nereálné,“ uzavřel kouč Jihlavy.

Body a sestava: Benda 33, Solař 13, Tůma 6, Procházka 5, Dokulil 3, Schober 3, Králík 2, Hildemann 2, bez bodu – Král, Pintar, Číha. Trojky: 5:13. Fauly: 26:21. TH: 23/15:20/6. Čtvrtiny 22:15, 14:13, 24:26, 18:13.

BK JIHLAVA – TESLA BRNO 76:46

Před naplněnou domácí halou se od prvních minut jihlavští hráči ukazovali ve výborné formě. „Do utkání jsme vstoupili se změněnou obranou a několika úpravami pro útočnou činnost. A soupeře jsme tím zaskočili. Celý herní projev umocnili i diváci, kteří potleskem ocenili každý náš úspěch a fanděním nás hnali stále k vytouženému cíli,“ těšilo kouče Jihlavy Petra Šilharta.

Jeho tým smazal jedenáctibodové manko už během první části a hon za výhrou, která by znamenala postup do II. ligy, pokračoval nadále. „Trpělivým pokračováním v nastavené herním projevu jsme si dál a dál vytvářeli náskok a vývoj utkání byl v naší režii,“ poukazuje na poločasové skóre 45:23.

Ve druhém poločase hosté zápas lehce zdramatizovali a snížili na rozdíl 15 bodů. Jihlava ale Teslu vykolejila oddechovým časem, po kterém se vrátila do tempa a do poslední čtvrtiny si přinesla náskok 21 bodů.

„Poslední čtvrtina byla z naší strany odehrána v té správné pohodě,“ těší Šilharta. „Utkání ukázalo sílu tohoto týmu - týmový duch, spolupráci a podporu.

Navíc se ukázalo, jak silné máme domácí prostředí, a jak diváci dokáží podpořit a vyhecovat hráče k perfektním výkonům - všem díky,“ uzavírá spokojený trenér BK.

Body a sestava: Benda 19, Hildemann 14, Solař 14, Král 10, Dokulil 9, Králík 5, Tůma 3, Schober 2, bez bodu – Procházka, Mičan, Číha. Čtvrtiny 24:13, 21:10, 13:14, 18:9. Trojky: 11:4. Fauly: 19:24. TH: 21/11:17/8.