Úřadující juniorský mistr světa v rallye Martin Prokop pokračuje v „testovacích“ závodech. Po Rallye Krkonoše a Rallye Bohemia tentokrát zamířil do Pobaltí, kde se účastní podniku Mad-croc Rallye Estonia.

Důvod je nasnadě. „Rallye Estonia je skvělou přípravou na Finskou rallye (30. července až 1. srpna – pozn. autora). Její rychlostní zkoušky jsou fantastické, rychlé i zrádné. Už jsem tady startoval před dvěma roky a závod jsem si nesmírně užíval. Nejen, že jsem se tady rozjel na Finskou rallye, ale i proto, že Estonsko je nádherná země s přátelskými lidmi,“ tvrdí na svých webových stránkách Martin Prokop.

Proto po zveřejnění jejího termínu s přihláškou vůbec neváhal. „Jakmile jsem se dozvěděl, že se v Estonsku jede dva týdny před Finskem, tak bylo jasné, že tady pojedu. Sejde se tady navíc velmi slušná konkurence, takže to bude fantastická příprava,“ pokračuje Prokop.

V podobném duchu v podstatě závodí už delší dobu. Nejinak tomu bylo i na začátku července na domácí Rallye Bohemia, kde skončil na třetím místě.

„Tuhle soutěž jsme nezačali ideálně. Potvrdilo se nám, že tenhle start tam byl vítaný. Nastavení auta, kterém jsem si vymyslel při klasickém testování, bylo totiž hodně agresivní a tvrdé. Postupně jsme se dostali někam jinam. Teď mám jasnou představu, co máme při asfaltových závodech změnit,“ pochvaluje si jihlavský pilot.

Rallye Bohemia byla pro změnu zase testem před Německou rallye, která je na programu 20. – 22. srpna.