Prvoligový tým bedřichovských volejbalistek se v novém ročníku trápí. Na kontě má pouze jednu výhru, což by chtěl v následujícím domácím dvojutkání změnit. Souseda z tabulky, FTVS Praha, který je na tom takřka stejně, chce výběr z Jihlavy porazit.

Na Vysočinu dnes zavítá pražská FTVS, tedy soupeř, který je na tom takřka stejně jako Bedřichov, jelikož v prvním vzájemném měření sil si oba celky připsaly po jedné výhře.

„Ten první zápas, co jsme tam prohráli, to byl od nás takový herní výpadek. Nedařilo se nám,“ vzpomíná trenér Sokola Jaromír Plíhal a pokračuje: „Ale to druhé vítězné utkání už bylo dobré a já myslím, že pokud podáme svůj standard, měli bychom ta domácí střetnutí zvládnout. Určitě to je v našich silách.“

Důležitá psychika

Herně určitě. Ale prvoligové volejbalistky z Bedřichova trápí víc než herní projev psychika. Bude se snažit kouč hráčky nějak speciálně motivovat, aby se jak se už několikrát stalo, nesesypaly? „Připravujeme je na každý zápas, aby byly v pohodě a hrály tak, jako hrají na trénincích, kde si mnohem víc dovolí,“ říká Plíhal. „Ale v zápase většinou přijdou chyby v poli, a když se jich vyvarujeme, tak třeba nepodáme, což je teď náš velký problém. Podání pro nás není výhoda. My jen míč odevzdáme a soupeř nemá problém přijmout, tu první fázi mu vůbec neztížíme,“ doplňuje.

I přesto trenér doufá, že jeho svěřenkyně hodí všechny starosti za hlavu, do dnešního a sobotního utkání půjdou s vítěznou náladou a Pražanky pošlou domů s prázdnou. „Určitě by to bylo dobré, kdyby se to zlomilo a vyhrály se oba zápasy,“ přeje si Jaromír Plíhal. „My se hlavně potřebujeme trošku srovnat. Máme před sebou ještě jednu půlku soutěže, ve které se musíme co nejlépe připravit na fázi o udržení. Kádr na to výkonnostně má, ale chtělo by to asi nějakého psychologa, aby se holky dostaly do pohody. Oni kolikrát chtějí, ale z přemíry snahy pramení chyby, které na tréninku nedělají,“ dodává kouč.

Kompletní nebudou

S nejsilnější sestavou ovšem počítat prý nemůže. „Tento týden jsme ani nepotrénovali kompletní. Některé holky kvůli kalamitě nedorazily, některé jsou nemocné, takže stoprocentní nebudeme. Ale i tak je cíl jasný, chceme vyhrát oba zápasy,“ uzavírá odhodlaně bedřichovský trenér.

Program I. ligy žen:

Pátek – 19. kolo: Bedřichov - FTVS Praha (18.00, J. Ježek/V. Ježek), Rokycany – Žižkov (18.00, Sazama/ Klesa), Jaroměř - Č. Budějovice (18.00, Koldinská/Krulich).

Sobota – 20. kolo: Bedřichov - FTVS Praha (10.00, Palát/Hajn), Rokycany – Žižkov (9.00, Šebek/Pejřil), Jaroměř - České Budějovice (11.00, Kmoníček/Voslář).