Souboj dvou týmů, které se ve volejbalové I. lize žen topí na dně tabulky, vyzněl jednoznačně pro pražské vysokoškolačky. Bedřichov nedokázal využít výhody domácího prostředí a s týmem FTVS prohrál oba zápasy.

I. LIGA ŽEN – SK. A

BEDŘICHOV – FTVS PRAHA 1:3 (-18, 16, -16, -15) A 1:3 (-17, 23, -19, -31)

Trenér domácích Jaromír Plíhal před zápasy doufal ve zlepšený výkon a hlavně výhru, z níž se doposud radoval jen jedinkrát. „Člověk míní, holky mění,“ povzdechl si kouč Bedřichova.

Bohužel pro jeho výběr to byl tým FTVS Praha, který si vylepšil mizernou bilanci. Před zápasem měly hostující hráčky na svém kontě totiž totožný počet vítězství – jediné!

Po působení v Jihlavě se už mohou pochlubit třemi. První klání Bedřichov projel na plné čáře a prohrál 1:3. „Z naší strany to byl antivolejbal. Ve druhém setu se holky trochu zmátořily, ale jinak nepředvedly nic,“ kroutí hlavou trenér Sokola. „Soupeřky zbytečně nekazily, byly odhodlanější. Naopak my jsme hrály profesorsky, nesoustředěně a ať tam šla kterákoliv hráčka, tak nedokázala předvést to, na co má,“ doplňuje zklamaně.

Odveta skončila stejným poměrem a vítězstvím Pražanek. „To už bylo lepší. Holky alespoň bojovaly,“ říká.

Jeho tým zlikvidoval ve čtvrté sadě pětibodové manko a mohl srovnat na 2:2. „Ale zase. Sráží nás ty nevynucené chyby. Ten poslední set jsme dvakrát šli do setbolu, a v tu nejnevhodnější dobu zkazíme podání. A to je smrtelné,“ pokračuje kouč.

Bedřichov se tak s jedinou výhrou stále krčí na chvostu tabulky. „Tady nejde o to, že jsme poslední, protože dopředu se už nedostaneme. Ale holkám mohly výhry pomoct psychicky,“ ví bedřichovský trenér. „Je to ale dané už tím, že hrajeme v křeči, není tam uvolněnost a z toho vyplývá, že to na sebe nikdo nechce vzít,“ uzavírá.

Sokol Bedřichov: Koutková, Martincová, Lepešková, Tomandlová, Řehounková, Pokorná, Nosková, Zamrazilová, Hendrychová – libero Čejková.

Ostatní výsledky 19. a 20. kola: Rokycany - Žižkov 0:3 (-16, -24, -15) a 3:2 (-23, -17, 28, 21, 9), Jaroměř - České Budějovice 2:3 (24, -23, 23, -17, -7) a 1:3 (-19, 19, -17, -23).