Dva duely a dost. To je cíl jihlavského Spartaku v tenisové extralize smíšených družstev. S porážkou v nedělním zápase proti favorizovanému domácímu týmu I. ČLTK Praha víceméně počítá, v plné síle chce nastoupit v úterý proti Mariánským Lázním, které bude pravým utkáním o záchranu.

Pro druhý tým ve skupině totiž extraliga končí. Vítěz postupuje do další fáze, poslední celek čeká duel s neúspěšným ze skupiny, která se hraje na pražské Spartě.

„První den nastoupíme výlučně s hráči z našich zdrojů. Nastoupí Friedl, Bulant, Vesecký a Hůda v mužské části a Plachá v ženské. Ještě se rozhodneme, jestli nastoupí Iveta Gerlová, nebo Lucka Kriegsmannová,“ odtajňuje nedělní nominaci kapitán týmu Kamil Vondráček a dodává: „Dáme příležitost mladým, aby nasáli atmosféru nejvyšší soutěže, a ty doplní Leoš Friedl, aby si vyzkoušel povrch, na kterém se bude hrát.“

Při pohledu na soupisku I. ČLTK Praha je totiž jasné, kdo je favoritem.

Za pražský tým nastoupí Jan Hernych, Jan Mertl, bratři Ivo a Jan Minářové, v dívčí části týmu má na soupisce Ivetu Benešovou a sestry Plíškovy (dvojčata Karolína – vítězka juniorky na Australian Open 2010 a Karolína – vítězka wimbledonské juniorky).

V úterý nastoupí na Štvanici úplně jiný jihlavský tým. „Na prvním kurtu bude hrát Martin Fischer, na druhém Philipp Oswald, na trojce Leoš Friedl a na čtyřce další Rakušan Werner Eschauer, kterého jsme získali na poslední chvíli z Přerova,“ jmenuje Vondráček.

Ten litoval, že nemůže využít služeb Němce Matthiase Bachingera. „Je to škoda, ale už hrál za Kladno. Eschauer je ale zkušený hráč (v roce 2007 byl na 52. místě žebříčku ATP – pozn. autora), na čtyřce navíc nemá žebříček, takže by to mohla být výhoda,“ věří Vondráček.

Jestliže sestava I. ČLTK Praha je čitelná, tak u Mariánských lázní tomu tak není. „Zahraniční hráče můžou dopsat ještě v sobotu (dnes – pozn. autora). Počítáme ale, že nastoupí na jedničce Dán Frederik Nielsen, na dvojce Dawid Olejniczak, na trojce nějaký mladý Rus a na čtyřce Čech Blecha. Uvidíme, koho nominují v ženách k Michaele Paštikové,“ zakončuje Vondráček.