Basketbalové juniory BC Vysočina čeká velmi náročný víkend. Extraligoví hráči z Jihlavy odcestují dnes a zítra do Prahy, kde je prověří silné celky Sokola pražský a USK. Ale protože hosté jsou v dobrém rozpoložení, rádi by domů přivezli nějakou výhru.

„Jedna by byla výborná, ale já jdu do každého zápasu vyhrát, takže ideální jsou samozřejmě dvě výhry,“ říká s úsměvem kouč BC Vysočina Petr Pešout. „Lehké to nebude, protože v týmech mají reprezentanty, a my můžeme jen překvapit,“ ví.

Cítí dobrou formu

Jeho svěřenci si nový extraligový ročník zatím užívají. Z osmi zápasů vyhráli šestkrát a jsou třetí. „Cítím dobrou formu. Mančaft se nachází v dobré pohodě, a myslím, že bychom se tam mohli porvat o nějaký ten dobrý výsledek,“ říká trenér.

Ten se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného Krajcigra a fit není ani Plešingr. „Bohužel ten kotník nestihl dát do pořádku, takže dva hráči ze základní koule nám budou chybět. Scházet nám bude hlavně výška Plešingra, který by se mohl s dlouhými pražskými pivoty srovnávat,“ doplňuje Pešout.

BC Vysočina dnes zavítá na palubovku týmu Sokol pražský, který je v tabulce o jeden bod pozadu a manko bude určitě chtít smazat. „Tam to bude dobývání tvrze. Oni praktikují osobní obranu, a ve svém středu mají vysoké hráče. Klíčový bude asi Pecháček, který je velmi dobrý a po sezoně odchází do Boloni,“ poukazuje kouč BC Vysočina na jednoho z pilířů soupeřova výběru. „Ale my vsázíme na rychlou hru, a v tom by náš klíčový hráč Mísař a celý tým mohli mít výhodu. Doufám, že to bude na jejich vysoké hráče platit,“ přeje si.

V neděli je na programu zápas s USK Praha. Co od zítřejšího utkání Petr Pešout očekává? „USK je v této soutěži jako Pardubice. To jsou dvě dominantní střediska, kam se stahují nejlepší basketbalisté,“ říká šéf jihlavské střídačky. „Zdá se mi ale, že jsou o něco slabší než v minulé sezoně,“ myslí si.

Týmové pojetí hry

Vyplývá z toho, že i když se Pražané v tabulce dělí o první místo s Pardubicemi se stoprocentní bilancí, mají hosté šanci uspět?

„Oni spoléhají na dva hráče a jedním z nich je Kříž, který je považovaný za třetího nebo čtvrtého nejlepší hráče v Evropě. Dokonce byl na kempu s Michaelem Jordanem, který o něm říkal, že už dlouho neviděl tak výborného hráče z východní Evropy,“ pěje chválu na českého reprezentanta a nedělního soupeře.

Šance tu prý ale nějaká je. „Nicméně oni den před tím hrají zápas s Pardubicemi, o čelo tabulky, tak si myslím, že do toho dají všechno a mohli by být unavenější než my,“ říká Petr Pešout a dodává: „Hlavně musíme vsadit na týmové pojetí hry. Záležet bude i na momentální síle a situaci.“