SOKOL PRAŽSKÝ – BC VYSOČINA 82:76

Utkání bylo od začátku vyrovnané, ale o výsledku nakonec rozhodla nepovedená vysočinská třetí čtvrtina, která nakonec rozhodla o osudu utkání.

„Chyběli nám zejména Krajcigr s Plešingrem, proto bodová tíha ležela především na Mísařovi a Novákovi. Ti se sice bodově prosadili, ale bohužel se k nim nikdo další nepřidal,“ posteskl si trenér družstva Petr Pešout.

Přesto byl ještě v poločase stav na ukazateli skóre 40:40. „Rozhodovalo se vlastně ve třetí čtvrtině, která se nám nepovedla, dělali jsme spoustu nevynucených chyb. Vystřelili jsme prakticky až v posledních 2 minutách, jinak jsme nesmyslně driblovali na trojce a čekali, až to za nás Mísař vyřeší. Poslední čtvrtina byla zase bodově vyrovnaná, ale ztrátu už se nám dohnat nepodařilo,“ zhodnotil utkání trenér juniorů BC Vysočina.

Sestava a body BC Vysočina: Novák 25, Mísař 18, Novotný 12, Pícha 6, Černý 5, Krejčí 4, Kabelka 4, Šárka 2, Csollei.

USK PRAHA – BC VYSOČINA 107:78

Pražské USK celé extralize dominuje, lídr soutěže dosud neprohrál ani jediné utkání, a to hodlal potvrdit i proti Vysočině. Hostům se sice povedly první dvě minuty, ale od té doby začali dominovat domácí, kteří se na konci první čtvrtiny dostali do vedení 22:7. Hosté se ještě vzpamatovali a nakonec první část skončila jen o šest bodů. Ve druhé čtvrtině ani jeden z týmů moc nebránil, domácí USK se ale dostalo do poločasového vedení 62:42. Ve zbylých dvou čtvrtinách domácí svůj náskok už jen nepatrně navýšili.

„Dnes jsme tu neměli žádnou šanci. USK hrálo výborně, dostali míč tam, kam potřebovali. Nám naprosto vybouchla obrana. Našich téměř osmdesát vstřelených bodů na půdě USK je skvělé, ale kluci zapomínali bránit. Nám nezbývá, než se z utkání poučit a připravit se na další. Doufejme, že už budeme všichni zdravotně v pořádku,“ prohlásil po nedělním zápase Pešout.

Sestava a body BC Vysočina: Mísař 20, Novák 19, Novotný 19, Pícha 9, Kabelka 6, Csollei 5, Krejčí, Černý, Šárka.