Jihlava, nebo Mariánské Lázně? Šťastnější z tohoto duelu skupiny C si bude moct odfajfkovat v kolonce cílů „splněno“. Vítěz zápasu se totiž zachrání v tenisové extralize smíšených družstev, poraženého čeká zítra druhá šance. Proti smutnějšímu ze zápasu paralelní skupiny D Milten – Pardubice.

Po dvou odehraných kolech byli známi vítězové, kteří se již přesouvají na Moravu do dalších bojů. TK Sparta Praha a I. ČLTK Praha.

K záchraně mají Jihlavě pomoci hlavně Rakušané Martin Fischer, Phillipp Oswald a Werner Eschauer. „Na velmi důležitý zápas jsme naladění dobře, ale stejně dobře víme, že nás čeká velmi silný soupeř. Mariánky určitě využijí maximální povolenou kvótu čtyř cizinců, mají na tom postavenou svou hru. Předpokládám, že proti nám nastoupí Dán Nielsen, Polák Olejniczak, Rus Elgin a počítám jedna cizinka v ženách,“ dobře ví kapitán týmu Kamil Vondráček.

Spartak potřebuje získat pět bodů. Kde je získat?

„Nevím, tak to je hodně těžké říct. Holky by měly vyhrát debla, další bod by mohla získat Iveta Gerlová. Na čtyřhru budeme sázet i u chlapů. Rakušané Fischer a Oswald se znají odmalička, a Leoš Friedl je schopný hrát s kýmkoliv, takže s největší pravděpodobností nastoupí s Eschauerem,“ přemýšlí Vondráček.

V extralize smíšených družstev se však většinou rozhoduje v mužské části týmu, většinou napoví už singly. „Hodně důležitý bude zápas jedniček. Pro Martina Fischera mluví lepší letošní výkonnost. Je to pracovitý hráč, který se pílí dostal až ke hranici první stovky žebříčku ATP. Letos uhrál kolo ve Wimbledonu a v Paříži svedl v prvním kole pětisetový zápas. Dobře hraje od základní čáry. Naopak Nielsen je typicky halovým hráčem, který často chodí na síť,“ rozhovoří se Vondráček o očekávaném zápase.

„Otázkou je, jak sedne zápas Phillippu Oswaldovi. Ten má naopak hru postavenou na výborném servisu. Bude to mít ale hodně těžké, stejně jako Leoš Friedl. Naopak očekávám, že by si Werner Eschauer měl poradit s Blechou. Tenhle bývalý hráč první stovky už aktivně turnaje nehraje, ale třeba v rakouské lize prohrál letos jen jeden zápas. Snad to Werner zvládne.“

Alfou a omegou však bude adaptace na povrch. „Na gumě jsou položené palubky a na nich povrch, jako máme v Jihlavě. Tahle kombinace je na halu celkem pomalá, takže se dá hrát i odzadu. Třeba holky se včera rozkoukávaly, ale dnes jsme měli další trénink a věřím, že si všichni zvykli. Myslím si ale, že hlavně rozhodne aktuální forma, je to hodně otevřené,“ uzavírá Vondráček.