Jihlavští tenisté do puntíku splnili svůj cíl. K jisté záchraně v extralize smíšených družstev včera potřebovali porazit nevyzpytatelné Mariánské Lázně. To se jim podařilo, na úspěch výrazně zadělali už ve dvouhrách. To se ujali vedení 4:2.

„Klíčové utkání bude na prvním kurtu mezi Martinem Fischerem a Frederikem Nielsenem,“ prorokoval jihlavský nehrající kapitán Kamil Vondráček a měl pravdu. V areálu na Štvanici se strhla obrovská bitva, kterou musel rozhodnout až tiebreak ve třetí sadě. V něm udržel Fischer nervy na uzdě a vyhrál ho.

Jinak se Vondráček osvědčil jako dobrý věštec. Počítal s bodem na čtyřce od zkušeného Rakušana Wernera Eschauera, naopak ve zbylých mužských dvouhrách věděl, že jeho svěřence čeká těžký soupeř. Oswald i Friedl své duely ve dvou setech prohráli.

Spoleh byl však na dívčí část týmu. Od Ivety Gerlové a Lucie Kriegsmannové si přál aspoň dva body, ony však získaly všechny tři. A to ve velmi těžkých zápasech. Gerlová musela otáčet zápas s Paštikovou, Kriegsmannová zvládla koncovku s Wienerovou. Rozhodující bod přidaly v deblu.

Potom už mohla vypuknout jihlavská radost, zbytek zápasu už nemělo smysl dohrávat. „Holky si zaslouží absolutorium, ale to platí i o ostatních hráčích. Tři body od nich nám ale hodně pomohly. Jsme rádi, že jsme se zachránili, zítra by to bylo možná ještě těžší a případná baráž by byla ještě větší problém,“ uzavírá Vondráček.

Pro jihlavské tenisty tak letošní ročník extraligy smíšených družstev, která se poprvé v historii hraje v hale, končí, Mariánské Lázně čeká další díl boje o záchranu. V něm se dnes střetne v Milovicích s domácím týmem TK Milten. Vítěz se zachrání, poraženého čeká baráž v Liberci.

JIHLAVA – M. LÁZNĚ 5:3

Dvouhry: Fischer – Nielsen 7:6 (6), 3:6, 7:6 (3), Oswald – Klec 3:6, 2:6, Friedl – Elgin 2:6, 4:6, Eschauer – Blecha 6:1, 6:2, Kriegsmannová – Wienerová 6:2, 7:5, Gerlová – Paštiková 4:6, 6:3, 6:3. Čtyřhry: Gerlová, Kriegsmannová – Paštiková, Wienerová 6:3, 6:7 (4), 6:3, Oswald, Eschauer – Klec, Blecha 6:2, 3:6 scr. ve prospěch M. Lázní.