Další dvě porážky si připsali žáci BC Vysočina v lize U14, zvláště druhý zápas v Kroměříži prohráli rozdílem třídy o více jak šedesát bodů.

OP I mužů

BC Vysočina B – ŽABOVŘESKY B 48:63

Domácí vstoupili do utkání velice špatně, první čtvrtinu prohráli 6:22. Ve druhé části se ovšem dostali zpátky do hry, na rozdíl šesti bodů. Bohužel, třetí část byla opět pod taktovkou hostů, kteří náskok už udrželi.

Sestava a body BC Vysočina B: Zelený 14, Jakoubek 9, Válek 8, Číha 7, Kašík 4, Knetl 2, Mičan 2, Heřmánek 2, Horský, Půža.

BC VYSOČINA B – TESLA BRNO 69:61

Utkání bylo v prvním poločase vyrovnané, po třetím dějství vedli hosté o osm bodů. Domácí však zvládli lépe čtvrtou čtvrtinu, ve které výsledek otočili.

Sestava a body BC Vysočina B: Heřmánek 15, Číha 13, Zelený 12, Knetl 11, Jakoubek 7, Válek 5, Mičan 3, Kašík 3, Horský, Pejcal.

OP starších dorostenek

LANŽHOT – BC VYSOČINA59:56 p a 70:61 p

Dorostenky nastoupily do duelů bez klíčové hráčky Nechvátalové a navíc i bez trenéra Procházky, který plnil povinnosti u týmu U14 a U18. Díky špatnému začátku darovala Vysočina domácím pohodlný náskok, který ale jihlavské dorostenky nakonec dotáhly, několikrát dokonce i vedly, ale nikdy žádným výrazným rozdílem. První zápas nakonec dospěl až do prodloužení. Lanžhot ještě pět vteřin před koncem vedl o dva body, ale zároveň s klaksonem vyrovnala Králová, čímž poslala zápas do nastavení, ve kterém byly šťastnější domácí hráčky.

Druhý zápas začaly hostující hráčky o hodně lépe, vytvořily si i slušný náskok. Jenže domácí se nevzdávaly, postupně náskok ukrajovaly, až utkání opět dospělo do dramatické koncovky. Jihlavanky mohly o vítězství rozhodnout v závěrečných vteřinách, jenže ani Marková ani Pražáková nerozhodla. A tak přišlo ke slovu další prodloužení, v něm opět uspěl domácí výběr.

Sestava a body BC Vysočina (celkem): Králová 28, Pražáková 23, Marková 22, Prášková 13, Krásenská 12, Půžová 11, Bambulová 4, Veselá 4, Šindelková, Šťastná, Majerová.

Žákovská liga U14

N. JIČÍN – BC VYSOČINA 66:48

Vysočina sehrála vyrovnaný zápas, s domácími držela krok tři čtvrtiny. Jenže poslední období prohrála 21:4 a bylo po nadějích na první vítězství v sezoně.

„Bohužel se opět vyfaulovala čtveřice hráčů, což hru velice ovlivnilo. Chyby jednotlivců nás připravily o lepší výsledek. Neustále však děláme zbytečné fauly, které pak ovlivňují celý zápas,“ kroutí hlavou trenér BC Vysočina Jiří Procházka.

Sestava a body BC Vysočina: Burian 11, Sedmík 10, Knetl 8, Štefka 8, Taraba 6, Nix 3, Suchý 2, Honzl, Matocha, Ševela, Rygl, Hodač.

KROMĚŘÍŽ – BC VYSOČINA 109:43

Poslední celek soutěže, BC Vysočina, mohl v Kroměříži jedině překvapit. Už při rozcvičení se zranil Ševela, což otřáslo psychikou hostů. V první části držela Vysočina relativně krok, ale od druhé části začali hrát hostující hráči příliš sobecky a kupit chyby, což domácí pochopitelně využili. „Ve druhé polovině zápasu jsme již nedokázali se soupeřem hrát rovnocenně a nakonec jsme dostali i tu nepopulární stovku,“ prohlásil Procházka.

Sestava a body BC Vysočina: Sedmík 9, Knetl 8, Taraba 7, Burian 7, Štefka 6, Suchý 4, Nix 2, Ševela.