Zde se mezi nejlepší plavce nominovali Filip Vondra, Markéta Tužinská, Hana Vlčková, Tereza Jirků a Hana Kučerová. A právě Hana Kučerová se dokázala prosadit nejlépe a v silné konkurenci v disciplíně 800 m volný způsob vybojovala stříbrnou medaili (10:18,04).

O rok starší žactvo mělo svůj zimní vrchol v Prostějově, kam se nominovali čtyři závodníci Axisu, a to Vojtěch Sauber, Michaela Dvořáková, Tereza Horáková a Barbora Nováková, která se ale pro úraz nemohla MČR zúčastnit. V této kategorii nejlépe zaplavala dvojice Dvořáková, Sauber. Michaela Dvořáková nenašla přemožitelku v motýlových disciplínách a zvítězila na stovce (1:07,34) i dvojnásobné trati (2:29,08) a v disciplíně 50 m volný způsob přidala bronz (28,66). Poslední medaili přidal Vojtěch Sauber za třetí místo na 200 m motýlek.

„Jsem rád, že se Hance Kučerové podařilo dosáhnout na medaili na tak náročné trati, jako je osmistovka volný způsob. A v kategorii o rok starších se Michaele Dvořákové podařilo obhájit tituly v motýlkových tratích, i když časy mohly být lepší,“ glosoval výkony svých svěřenců trenér Lukáš Javorek.