K vítězství jste vykročili už po dvouhrách, po nich jste vedli 4:2. Dvě z nich se však moc dobře nevyvíjely. Jak vám bylo?

Uf. Dva třísetové zápasy v singlech jsme ustáli. Iveta Gerlová otáčela zápas. Druhý set vyhrála lehce a rozhodující zvládla. Tenhle bod jsme hodně potřebovali. To zápas Martina Fischera s Dánem Nielsenem byl jiný. Martin byl pod tlakem, dvakrát musel dotahovat brejk. Nielsen dokonce za stavu 5:4 servíroval na vítězství v zápasu, naštěstí to nedotáhl. Tiebreak už potom byl jasnou záležitostí. Nevím ale, jak by to dopadlo, kdybychom šli do čtyřher za stavu 3:3.

Ale právě hned ta první ukončila zápas.

V podstatě se čekalo, jak holky dopadnou. Měly set a ve druhém vedly 4:2 a 6:5 se servisem do zápasu. Nakonec se rozhodlo až ve třetím, v něm měly Iveta s Luckou navrch. Jak dohrály, tak se ukončil i zápas prvního mužského deblu. O výsledku už bylo jasno, nebylo o co hrát.

Čekal jste, že Gerlová s Kriegsmannovou udělají tři body?

Moc ne. Věřil jsem ve výhru ve čtyřhře, protože holky jsou skvěle sehrané a už i dostatečně zkušené. Doufali jsme, že Iveta porazí Paštikovou, ale mohlo to být i obráceně. Lucka favoritkou nebyla, ale v zápase vedla a dovedla ho dokonce. Ve druhém setu s Wienerovou sice za stavu 4:4 nevyužila asi šest brejkbolů, ale naštěstí ji to nerozhodilo. Naopak skvěle podávala a tím si hodně v závěru pomohla. Paradoxně se nejvíce zapotily právě ve čtyřhře. Byly trochu nervózní, ale to ktomu patří.

Prohráli jste dvě mužské dvouhry. Co k tomu říci?

Leoš Friedl nastoupil proti Elginovi, nejlepšímu hráči Mariánek, a Phillipp Oswald proti Klecovi, který má úžasnou aktuální formu. Tady moc šancí nebylo. Absolutorium si ale zaslouží celý tým.

Už jste přemýšlel o příští sezoně?

Bavili jsme se o tom. Chtěli bychom se se všemi Rakušany dohodnout i v příštím roce a na více zápasů. Všechno ale záleží na ekonomické situaci klubu.

Poprvé v historii se hrála tenisová extraliga smíšených družstev v hale. Zamlouvá se vám nový model?

Proti termínu nic nemám. Myslím, že nám vyhovuje. Systém také není špatný. Uvítal bych ale, kdybychom jeden ze dvou zápasů první fáze mohli odehrát doma. Bylo by to ještě zajímavější, zvláště pro naše příznivce, kterých nás dost přijelo do Prahy povzbudit. Na druhou stranu areál na Štvanici je fakt super, to se musí uznat.