V koutku duše doufal v lepší výsledek. S Františkem Čermákem se v chilském Santiagu Leoš Friedl dostal sice do čtvrtfinále, ale tenista jihlavského Spartaku s tímto rezultátem až tak spokojený nebude.

„Každý zápas, který vyhrajeme, je dobrý. Chce to ale dostávat se aspoň o kolo dál,“ ví. V chilské metropoli si Češi na úvod poradili s kolumbijsko-španělskou dvojicí Santiago Giraldo, Daniel Munoz de la Nava 6:3, 7:6 (3). Potom však nestačili na nasazené argentinské dvojky Eduardo Schwank, Horacio Zeballos a prohráli lehce 3:6 a 4:6.

Včera v pozdních večerních hodinách bojovali už na kurtech v brazilské Costě do Sauipe. I tentokrát je čekal druhý nasazený pár, a to domácí Brazilci Marcelo Melo, Bruno Soares.

„Co se dá dělat. Věděli jsme, že nebudeme nasazení a že můžeme hned od úvodu čekat těžké soupeře. Soares a Melo jsou jedni z nich,“ řekl Friedl před zápasem.

V brazilském letovisku se mu ale líbí. „Je tady krásné prostředí, hotel je blízko od tenisového areálu. Chtěli bychom tady zůstat co nejdéle. Člověk si tady připadá skoro jako na dovolené.“

To znamená přehrát favorizované Brazilce. Jinak bude Čechy čekat přesun do argentinského Buenos Aires.