V prvním utkání se svěřenkyně Michala Peterky nenadřely. Soupeřkám nastřílely devět branek. Ve druhém duelu už se ženy zapotily více, ale po skvělém výkonu zvítězily 5:4.

STŘEŠOVICE – JIHLAVA 1:9

Hodnocení trenéra Michala Peterky: „Úvodní duel byl dle našeho očekávání spíše přátelským utkáním a z našeho pohledu nestál příliš sil. Bohužel shodou okolností i díky v sobotu odehranému turnaji juniorek jsem neměl možnost pošetřit více hráček a nechat je odpočinout na druhé utkání s Bohemians. A to samozřejmě včetně brankářky Frühbauerové. Ta tak odchytala všechny čtyři víkendové duely.

Již ve druhé minutě jsme se ujali vedení a začali naplňovat roli favorita. O necelé dvě minuty se však Tatranu podařilo vyrovnat a na dlouhé minuty jihlavský tlak vyzníval na prázdno. Paradoxně na nás dosedly sporné výroky rozhodčích a následující dvě oslabení. V obou početních oslabení se nám v početní nevýhodě podařilo zaskočit obranu Pražanek a zvýšit náskok na 1:3. Nejprve při vyloučení Junkové se v 9. minutě individuálně prosadila Mácová a o dvě minuty později, když na trestné lavici seděla Smejkalová, završila skóre Svobodová.

Ve druhé třetině se hrálo prakticky jen na jednu branku, přesto gólů nepadlo tolik, o kolik si herní převaha hlasitě říkala. Zlomová byla 21. minuta utkání, kdy v rozmezí 34 vteřin padly dvě branky do sítě Tatranu. Nejprve po přihrávce Kozlíkové střílela Urbanová, o chvilku později pak na 1:5 zvýšila Svobodová. Ve 29. minutě pak tříbrankový příděl dokončila znovu obránkyně Urbanová. Prakticky ze stejného místa jako při své první brance.

Třetí třetina byla již jen otázkou brankového rozdílu, ale nám střelecká chuť nechyběla, a tak jsme i dál ničili Tatran útočnými kombinacemi. Ve 34. minutě zkompletovala hattrick Svobodová a na světelné tabuli již svítilo 1:7. O několik minut později přidala osmou branku Másová. Tatranu se v utkání nedařilo prakticky nic a závěr doložilo neproměněné trestné střílení mladé talentované Zabavské, které bylo nařízeno po znovu sporném zákroku Raabové. Následující oslabení tak bylo jediné, které jsme nedokázali „potrestat“. Necelé dvě minuty před koncem utkání vstřelila svoji již čtvrtou branku Martina Svobodová a uzavřela účet za stavu 1:9.“

Jihlava: M. Frühbauerová – L. Raabová, A. Urbanová, M. Hubatová, G. Junková, – E. Mácová, M. Svobodová, L. Kozlíková, A. Přibylová, M. Krupková, T. Přibylová, I. Smejkalová.

JIHLAVA – BOHEMIANS „B“ 5:4

A jak viděl druhé utkání „kouč“ Peterka? „Duely prvoligových FBŠ vždy přinášejí jedny z nejkvalitnějších utkání, které 1. liga nabízí. Není nouze o nasazení, zápletku i řadu pohledných kombinací. Poslední duel skončil trochu mimo pravidla 3:7 pro Jihlavu, když Pražankám nevyšla úvodní třetina. Prohrávaly 0:5 a již vývoj utkání nedokázaly otočit. Nebylo tedy pochyb, že mají Jihlavě co splácet. Přesto znovu úvodní třetina patřila Jihlavě. Přes vyrovnaný obraz hry padaly v úvodní třetiny branky výhradně do pražské branky. Během pěti minut se podařily Kozlíkové vstřelit dvě branky. Poté se hra vyrovnala a bojovalo se o každý metr hřiště.

Úvod druhé třetiny znovu lépe vyšel Jihlavě a pod třetí brankou nebyl podepsaný nikdo jiný než nahrávající Mácová a neomylná Kozlíková. Tentokrát ale Bohemians nechtěly prodat svoji kůži tak lacino a začaly mohutně tlačit na jihlavskou obranu. Ke korekci skóre měla pomoct výhoda přesilové hry, tu však ještě Jihlava i s trochou štěstí ubránila. Skóre se tedy měnilo až o šest minut později když první pražskou branku vstřelila obránkyně Gašparovičová.

Více branek již druhá třetina v zásobě neměla, a tak na tabuli svítil stav 3:1 pro FBŠ Jihlava.

Závěrečná část patřila pražským Bohemians. Klokanky se nadechly k velkému náporu a Jihlava se bránila ze všech sil. Bohužel pro nás to nestačilo a ve 34. a 37. minutě se dvěma brankami podařilo srovnat stav na 3:3. Rychlou odpověď a opětovné přiklonění výsledku na jihlavskou stranu obstarala svoji již čtvrtou brankou v utkání Kozlíková. Nestačil jí tak čistý hattrick během 20 minut utkání a zařídila i čtvrtou velmi důležitou branku.

O pět minut později si po skrumáži před brankou nešťastně florbalistky Bohemians vstřelily vlastní branku. V té chvíli zbývaly necelé tři minuty. Nikdo nečekal, že tato nešťastná branka definitivně otupí snahu o porážku Jihlavy i útočné výpady. Poslední desítky sekund plynuly nesnesitelně pomalu. Zbývala minuta a 46 vteřin velkého dramatu. V momentech, kdy jsme si sáhli na své dno, nás skvěle podržela brankářka Frühbauerová. Aby nervů nebylo dost, 53 vteřin před koncem vypadla časomíra, vzniklá pauza přišla vhod, chvíli na odpočinek jsme protáhli o timeout a připravili speciální formaci, která měla jediný úkol, ubránit hubený náskok a tříbodové vítězství. I přes několik šancí Bohemians se již domácí gólu nedočkaly, a tak se o poslední vzrušení postarala Kozlíková, když jí od páté branky chyběly snad milimetry. K vidění byl opravdu nadprůměrný zápas, ve kterém jsme možná i se štěstím zvítězili.“

Jihlava: M. Frühbauerová – L. Raabová, A. Urbanová, M. Hubatová, G. Junková – E. Mácová, M. Svobodová, L. Kozlíková, A. Přibylová, M. Krupková, T. Přibylová, I. Smejkalová.