Jarní část hokejbalové V-Centrum ligy otevřely oba jihlavské celky parádně. HBC Flyers zdolal souseda z tabulky, brněnský Eagles, po samostatných nájezdech. O největší překvapení kola se ale postarala rezerva jihlavského SK Toptrans, která si doma vyšlápla na lídra. Staré Brno zdolala také po penaltách.

V-CENTRUM LIGA

FLYERS JIHLAVA – EAGLES BRNO 2:1sn

Domácí hráči prahli po výhře a základ úspěchu dal ve skvěle chytající formě Radomír Milfajt. Na první branku vyrovnaného utkání se čekalo hodně dlouho. Až ve třetí části udeřili hosté v přesilové hře. Naštěstí pro jihlavský celek se taktéž v početní výhodě prosadil bekhenodvým pokusem Souček a zápas dospěl do nájezdů. V nich čaroval Milfajt a ve čtvrté sérii rozhodl o bonusovém bodu pro Flyers blafákem Zdeněk Lorenc.

Branky a nahrávky: Souček (Drápela, Potěšil), rozhodující nájezd Z. Lorenc. Třetiny 0:0, 0:0, 1:1. HBC Flyers Jihlava: Milfajt – L. Lorenc, Voslář, Vrážel, D. Jirků, Potěšil - Drápela, Rezek, Souček - Bednář, Benáček, Andrýsek - Němec, Bláha, Z. Lorenc.

SK JIHLAVA B – STARÉ BRNO 3:2sn

Přestože hosté přijeli v roli jasného favorita, na hřišti tabulkový rozdíl, krom úvodních minut, ve kterých měli tlak, vidět nebyl. „Nechci říkat, že jsme úporně bránili, ale vyvarovávali jsme se chyb a od páté minuty se hra úplně vyrovnala,“ nastiňuje hrající trenér „béčka“ Josef Bílek.

Lídr se dočkal vedení až ve druhé části, ale domácí odpověděli Novákem, který umazal i následné manko z posledního dějství. „Rychle jsme střídali, všichni šlapali, jak měli a myslím, že ta remíza byla zasloužená,“ doplňuje Bílek.

Zápas tak rozhodly až nájezdy, ve kterých rozhodl o senzačním vítězství Jihlavy Fiala. „Nechci říci že jsme nadšení, ale spokojenost je veliká,“ říká kouč. „Ale je potřeba být na zemi, když dokážeme hrát s takovým soupeřem, tak hlavně musíme porážet i soupeře, kteří jsou v tabulce kolem nás,“ dodává.

Branky: Michal Novák 2, rozhodující nájezd David Fiala. Třetiny 0:0, 1:1, 1:1. SK Jihlava B: Bártů – P. Nosek, Homola, Novák, Lichtenberg, Krčál, J. Nosek, Harasim, Zígl, Velecký, Bílek, Pleško, Fiala, Barták, Miroslav Fatrdla.