V hokejbalové V-Centrum lize mužů si došli pro tři „povinné“ body hráči rezervy SK Jihlava, kteří roznesli poslední Ideal Seals Brno. Na další výhru, proti Kyjovu, ovšem nedosáhli. Naprázdno vyšel i tým HBC Flyers, který zaváhal v Třebíči.

V-CENTRUM LIGA

SEALS BRNO - SK JIHLAVA B 0:6

Utkání s posledním celkem tabulky mělo být jasnou záležitostí pro hostující hráče, ale až do začátku druhé třetiny tomu tak nebylo. Přes řadu šancí na obou stranách, gól v první třetině nepadl. To však změnil hned v úvodu hostující Novák a poslal tak hosty do vedení. Domácí tým se pak po většinu zápasu bránil, a protože se hostům podařilo přidat i další góly, odvezli si z Brna zasloužené vítězství.

Branky: 18. Novák (Lichtenberg), 20. Novák, 34. Lichtenberg, 36. Z. Krčál, 41. Nosek, 43. Z. Krčál (Harasim). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely: 33:44. Třetiny 0:0, 0:2, 0:4. SK Jihlava B: Nikodým – Brychta, Harasim, Novák, Lichtenberg, Miroslav Fatrdla, Z. Krčál, Pleško, J. Nosek, O. Velecký, Matějka, Dvořák.

JIHLAVA B - KYJOV 1:4

Vstup do zápasu měli domácí lepší, nepodařilo se jim však vsítit branku a to se jim stalo osudným. Hráči Kyjova pomalu přebírali iniciativu a i přes snahu domácích si zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli.

„Dnes se nám nedařilo, kromě bojovnosti, vůbec nic. Hráli jsme spíše jako jednotlivci, ne jako tým a to se musí do dalšího zápasu změnit. Musíme se vrátit k naší hře a dnešní zápas hodit za hlavu,“ okomentoval jeden z hráčů Lukáš Lichtenberg.

Branky: 9. Z. Krčál – 9. Martinek, 20. Mačát, 24. Soukup, 37. Mačát. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely: 20:30. Třetiny 1:1, 0:2, 0:1. SK Jihlava B: Staněk – Brychta, Harasim, Novák, Lichtenberg, Miroslav Fatrdla, Krčál, Pleško, J. Nosek, P. Nosek, O. Velecký, J. Velecký, Matějka, Dvořák, Barták, Šerý, Šeda.

TŘEBÍČ – FLYERS JIHLAVA 6:4

Když svítilo na světelné tabuli ve 22. minutě skóre 4:1 pro Slzu Třebíč, vypadalo to s Flyers hrozivě. Do té doby to byl totiž tým kupící jednu hrubku za druhou, neschopný si nahrát a vypracovat si kloudnou šanci. Ale ve zbytku druhé třetiny se jejich hra otočila o sto osmdesát stupňů, z čehož pramenily tři gólové výpady – 4:4! Třebíč ale hned po druhé pauze přidala pátou branku, na kterou hosté i přes velkou snahu už zareagovat nedokázali.

„Naděje na třetí místo po základní části přesto stále žije, podmínkou je urvat ve dvou posledních zápasech základní části šest bodů,“ má jasno kapitán Vladimír Bednář.

Branky a nahrávky: Potěšil (Souček), Benáček (L. Lorenc), Rezek (Benáček), Kourek. Třetiny 1:0, 3:4, 2:0. HBC Flyers Jihlava: Maxa – L. Lorenc, Kourek, Tuma, Potěšil, Kudrna Drápela, Souček, Rezek, Andrýsek, Bednář, Benáček, Bláha, Němec.