Obojživelník. Jihlavská plavkyně Barbora Picková na mistrovství republiky v Praze potvrdila, že zvládá kombinovat dálkové plavání s tím bazénovým. Ve svých oblíbených dlouhých kraulových tratích si doplavala pro tři stříbrné medaile. Pickovou ještě podpořil talentovaný Vojtěch Simbartl, který získal bronz na prsařské stovce.

„Do Prahy jsme odjeli oslabení o dvě velké opory. Tomáš Fučík má ruku v sádře a završil tímto zraněním hodně smolnou sezonu. Kvůli tomu nepojede na mistrovství světa v Šanghaji. Jana Bukovanová zase jela na juniorské mistrovství Evropy do Bělehradu,“ počítá ztráty jihlavský šéftrenér Petr Ryška a pokračuje: „Tím jsme přišli o několik medailí a v případě Tomáše zřejmě i o nějaký ten titul. Přesto jsme dopadli dobře a přivezli čtyři medaile. Navíc jsme dosáhli na další místa ve finálové osmičce, třeba Michal Spurný byl smolař šampionátu. Čtyřikrát byl čtvrtý, na kraulové čtyřstovce a patnáctistovce a na stovce a dvoustovce motýlek.“

Při neúčasti Fučíka a Bukovanové bylo jasné, že roli lídra jihlavského Axisu převezme Barbora Picková. Prosadila se tradičně v kraulu a na tratích 400 m (4:23,74), 800 m (9:04,92) a 1 500 m (17:29,50) byla druhá.

Překvapil talentovaný prsař Vojtěch Simbartl, který se blýskl bronzem v disciplíně na 100 m prsa v čase 1:06,28. Kromě Spurného si pro „bramborovou“ medaili doplavala ještě mužská polohovková štafeta, do finále se podívali i další jihlavští plavci. Luboš Vlčan se dostal do nejlepší osmičky na 50 a 200 m znak, Adam Kružík na 200 m znak, Alena Nývltová na 50 m znak, Kateřina Vítková na 400 m polohově a Ondřej Smetana na 200 m prsa.