V sobotu večer se v hale SK Jihlava představí Remedicum, v neděli odpoledne Vítkovice.

Po téměř dvou měsících se v Jihlavě opět představí extraliga florbalistek. Po utkáních na hřištích soupeřů a zápasovém vyhnanství ve Žďáru nad Sázavou mohou příznivci jihlavského FBŠ navštívit o víkendu souboje s ostravskými protivníky.

„Do důvěrně známého prostředí se těšíme,“ usmívá se prezident a trenér FBŠ Michal Peterka. „A doufám, že potvrdíme naše dobré výkony ve většině předešlých utkání,“ dodává kouč.

Sobotní soupeř Remedicum je v tabulce po devíti kolech na sedmé příčce tabulky se ziskem dvanácti bodů. „Remedicum je sice stálým účastníkem extraligy, ale letos oslabil,“ představuje soupeře Peterka. „Proto se domníváme, že by v našich silách mělo být bodovat. Dosud jsme, s výjimkou duelu v Trutnově, předváděli solidní výkony a bodový zisk by si holky určitě zasloužily. Bodů je ve hře ještě stále dost a soutěž je vyrovnaná, ale nějaký zisk by nás před koncem roku uklidnil.“

V neděli totiž přivítá Jihlava silné Vítkovice. Ty jsou na druhé příčce tabulky se třiadvaceti body, v soutěži prohrály pouze jednou. „Vítkovice jsou jinde. Proti nim musíte hrát na více než sto procent, a ještě mít štěstí,“ je realistický Peterka.