„Game, set and match Wozniacki,“ je často slyšet v tenisových pořadech. „Hra, sada a zápas Wozniacká,“ je to v českém podání, které zaznělo i na loňském ročníku tenisové extraligy smíšených družstev. Vypadá to, že stejné to bude i letos aneb obhájce z Prostějova má skvostnou ženskou část týmu.

Kromě dánské světové jedničky totiž na soupisce úřadujícího mistra figuruje i dvojka Petra Kvitová. K tomu v chlapech sedmička Tomáš Berdych a rázem se zdá, že už se bojuje „jen“ o druhé místo. I tak silné týmy jako třeba Přerov nebo I. ČLTK Praha si zřejmě budou muset nechat zajít chuť.

Extraliga startuje už zítra, eliminační fází, do které ti největší favorité ještě nezasáhnou. To se bude týkat v Praze i jihlavského Spartaku, který usiluje o druhé místo.

„V naší skupině je favoritem TK Neridé, hostivařský tým bude velmi silný. Jedničkou bude patrně Polák Lukasz Kubot (57. hráč světa), dvojkou Slovák Karol Beck (101. hráč světa – pozn. autora). My se soustředíme hlavně až na páteční duel s Mariánskými Lázněmi, to by měl být přijatelný soupeř,“ tvrdí kapitán týmu Kamil Vondráček.

Oba protivníci se spolu střetli už loni, úspěšnější byl jihlavský Spartak. O výhře rozhodl už po dámské čtyřhře. Tehdy Západočeši spoléhali na Dána Frederika Nielsena a Rusa Michaela Elgina.

Spartak vsadil na úspěšnou loňskou sestavu, ale na postu mužské i ženské jedničky bude ještě více vyztužena. Rakušany Martina Fischera, Phillippa Oswalda a Wernera Eschauera a jihlavskou stálici Leoše Friedla doplní Chorvat Antonio Veic a osvědčený dámský pár Iveta Gerlová, Lucie Kriegsmannová posílí drobná třiadvacetiletá Nizozemka Bibiane Schoofsová.

„V plánu máme, že úvodní zápas s Neridé odehrajeme s našimi hráči, zahraniční akvizice nastoupí proti Mariánským Lázním a případně na duel o deváté místo,“ říká Ondráček, který zavzpomínal na klíčový loňský zápas: „Skvěle to zvládly hlavně holky (Lucie Kriegsmannová a Iveta Gerlová – pozn. autora), které uhrály všechny tři body.“

Pokud by Spartak skončil ve skupině C poslední, utkal by se hned v sobotu se třetím týmem z paralelní skupiny D o deváté místo. Ani tato porážka by ještě nemusela znamenat pád z extraligy, na řadu by přišla ještě baráž s nedávným vítězem první ligy, TK Milten.

Naopak nejúspěšnější klub postoupí do další fáze, kde se utká s Prostějovem a Spartou Praha. Vítěz extraligy smíšených družstev bude znám v úterý 20. prosince.