Spartak si pomohl čtyřmi cizinci, Chorvatem Antonio Veicem, Rakušanem Wernerem Eschauerem, Němcem Michaelem Kohlmannem a Nizozemkou Bibiane Scoofsovou. A jak hodnotil jejich výkony kapitán Kamil Vondráček?

ANTONIO VEIC
Toni neskutečně makal pro tým. S Cipollou odehrál zápas světové úrovně, přestože prohrál. Proti Olympu jsme jeho bod potřebovali a on to zvládl. S Čapkovičem otočil skoro prohraný set a těžké utkání dotáhl do vítězného konce. Podílel se na jedné výhře v deblu, s jeho angažmá v našem klubu panuje oboustranná spokojenost.

LEOŠ FRIEDL
Leoš odehrál dva vyrovnané zápasy v singlu. Se Slovákem Beckem, který je sto na světě, prohrál v rozhodujícím setu 7:5 a s Rusem Elginem (shodou okolností Becka porazil – pozn. autora) odehrál rovněž třísetový zápas. Mrzí mně, že mu nevyšla vítězně čtyřhra s Kohlmannnem proti Mariánským Lázním, ale další den to dokázali napravit. V momentě, kdy musí být na soupisce dva Češi, je pro nás nepostradatelným hráčem.

ROBIN BULANT
Robin neměl proti favoritům co ztratit. S Kubotem i Juskou to měl těžké, pro něj to bylo sbírání zkušeností. Měl by to být pro něj impulz, aby ještě více na sobě pracoval. Ověřil si, že rychlostně na ně stačí, ale rezervy má právě v té práci. Bude záležet na něm, kudy se jeho kariéra bude ubírat.

RADIM HŮDA
V duelu s Dušanem Lojdou rovněž posbíral nějaké ty zkušenosti, jak se hraje profesionální tenis. Nezklamal, ale ukázalo se, borci typu Lojdy jsou někde jinde.

WERNER ESCHAUER
„Eschi“ se pral s osudem, bylo na něm vidět, že hodně chce. Trochu ho poznamenala smolná porážky se Salabou, když ho od vítězství dělily dva míče. To ho poznamenalo v druhém duelu, ale dokázala zabrat ve čtyřhře. Tentokrát neměl tolik štěstí, ale i v tolika letech dokáže hrát velmi dobrý tenis.

KAREL VESECKÝ
Dlouhodobě je pevnou součástí týmu. Se Zíbem odehrál v zápase proti Neridé vyrovnaný zápas, neocenitelná je jeho práce pro tým.

MICHAEL KOHLMANN
S Michalem Holendou se ze začátku zápasu trápil, ale potom potvrdil roli favorita. Neskutečně přejel Kralerta a i v šestatřiceti letech prokázal světovou úroveň. Je psychicky velmi odolný, což dokázali s Leošem v deblu proti Olympu, když věděli, že musí vyhrát.

BIBIANE SCHOOFSOVÁ
Zvládla skvěle dva náročné třísetové zápasy. Bibiane je mladá holka, která má potenciál na první stovku. Pro tým byla nepostradatelná, prostě když holky uhrají dva body ze tří, tak je vidět jejich síla.

IVETA GERLOVÁ
S Polkou Radwaňskou odehrála skvěle první set, ten druhý jí trochu utekl. S Rakušankou Bammerovou, což je bývalá hráčka top třicítky, držela krok, rozhodly dva brejky. Pár situací mohla vyřešit lépe, ale její výkon se mi líbil. To, co s Luckou Kriegsmannovou předvedly ve čtyřhře, to je paráda. Za poslední rok se hodně zlepšily, udělaly kus práce. Tři zápasy, tři body, k tomu není potřeba více říkat.

LUCIE KRIEGSMANNOVÁ
S výkony Lucky jsem rovněž spokojený. Hlaváčkovou, která je hráčkou první stovky, bez většího úsilí porazila. S Francouzkou Laurendonovou také nehrála špatně. O jejím přínosu pro tým a o deblu platí to samé, co pro Ivetu.