Nejdříve je po nevydařené druhé polovině utkání deklasovala NH Ostrava. Tečku udělalo střetnutí s Opavou, ve kterém se svěřenci kouče Jiřího Procházky nevídaně trápili v koncovce.

LIGA ŽÁKŮ U14
BC VYSOČINA – NH OSTRAVA 46:106

Hosté přijeli jako jasný favorit, ale jihlavský celek jim zejména v první a druhé periodě tuto roli hodně znepříjemňoval. A to i díky skvělému Kovářovi, který nasbíral 31 bodů.

„Bohužel ve třetí čtvrtině nemohl hrát Kovář a kluci jako by se bez něj báli hrát,“ poukazuje na děsivý výsledek třetí desetiminutovky, kterou Ostrava vyhrála 31:2! Hosté navíc nešetřili domácí celek ani v posledním dějství, a tak se zrodil velký debakl.

Body a sestava BC Vysočina: Kovář 31, Štumar 5, Florian 4, Burian 3, Vltavský 2, Mičán 1, bez bodu – Mirský, Hodač, Franc, Krejčí, Honzl, Kostka, Hrnčíř, Bourek. Čtvrtiny 16:23, 15:22, 2:31, 13:30.

BC VYSOČINA – OPAVA 31:50

V posledním utkání šlo o konečné čtvrté místo, na které ale tým BC Vysočina nedosáhl. „V našem družstvu zavládl v útoku chaos a nenašel se nikdo, kdo by byl schopen důrazně ohrozit koš střelou, nájezdem nebo přesnou přihrávkou. Obrana byla jako na houpačce, kdy jsme chvílemi pouštěli soupeře v pohodě do koše a poté jsme zase nedovolili Opavě ani nahrát,“ komentuje kouč domácích Jiří Procházka. „Musíme do kvalifikace zapracovat na útočné fázi, která je opravdu chabá,“ dodává trenér.

Body a sestava BC Vysočina: Štumar 12, Bourek 6, Florian 6, Burian 3, Honzl 2, Mičán 2, bez bodu – Vltavský, Hodač, Franc, Krejčí, Kostka, Hrnčíř, Mirský. Čtvrtiny 10:14, 7:10, 10:14, 4:12.