Nabitou startovní listinu, skvělé jezdecké výkony, elektrizující atmosféru na trati i v hledišti. To vždy slibují závody mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v areálu Propad. Stalo se již tradicí, že prestižní seriál s řadou zahraničních jezdců opět zahájí Pacov.

Však si také v posledních letech diváci vždy našli cestu na závody v městečku na pomezí Vysočiny a jižních Čech, čtyř- a pětitisícové návštěvy se staly pravidlem. Předpovědi počasí jsou pro neděli příznivé, takže nastolený trend z posledních let zřejmě najde své pokračování.

„Myslím, že jsme standardně připraveni. Počasí by mělo přát, jsme ale připraveni na všechny varianty. Sice letošní rok je zatím hodně chudý na srážky, ale po vybudování zavlažovacího zařízení se sucha bát nemusíme," tvrdí ředitel závodu Jan Smolek.

Fanoušci motokrosu se tak nemusí bát „prachové" bouře, naopak se prý můžou soustředit na dramatické bitvy ve třech kategoriích. K většímu přehledu by jim opět měl pomoci LED monitor, který kromě zajímavých situací bude přinášet i on-line výsledky.

Areál opět doznal vylepšení, pořadatelé vědí, že nesmí usnout na vavřínech. „V prostoru parkoviště závodních strojů jsme vybudovali nové sociální zařízení. Drobných změn se dočkala i trať. Cílová zatáčka nebude tak přímá. Tím se zvýší bezpečnost a přibude další technická pasáž," popisuje Smolek.

Tréninky na pacovském Propadu začnou v neděli v osm hodin, s úderem první hodiny odpolední začnou mistrovské závody. Na programu letošního ročníku MMČR v motokrosu (Buksa/Ados motokros 2012) budou stejně jako loni třídy MX2, MX3 a Veterán nad 40 let. Zvlášť hodnoceni budou v poslední zmíněné kategorii též veteráni nad 50 let.