Od pondělí 17. května se může začít trénovat a hrát v maximálním počtu třiceti hráčů na hřišti. A jelikož umělá tráva Na Stoupách disponuje čtyřmi vchody, nebyl by problém jí rozdělit na čtyři sektory a plánovaný Ligový pohár by se mohl rozjet. Přesně to měla MK Jihlava v plánu.

Jenže čáru přes rozpočet dělají další přísná pravidla. „Bohužel musíme pohár ještě posunout,“ hlásí šéf Ondřej Lape. „Máme od hygieny zjištěny parametry, za jakých se může amatérsky sportovat. Vše se opět točí kolem testů. V našich podmínkách a velkém množství lidí toto nejde rozumně realizovat,“ doplňuje.

Jiří Babínek (vpravo) doufal, že se minimálně podzimní část fotbalové sezony dohraje.
Babínka naštval alibismus. Podzim se mohl v klidu dohrát, tvrdí šéf Sapeli Polná

Oč vlastně jde? Každý na hřišti se musí prokázat antigenním testem ne starším než dvaasedmdesát hodin, nikoliv samotestem, nebo PCR testem starším maximálně sedm dní. „Sice by stačilo, aby se za to zaručil rozhodčí a z každého týmu jeho vedoucí, ale my to nechceme na někoho přehazovat,“ říká Lapeš.

Ten však zbraně neskládá a pořád doufá. Ačkoliv je připravený i na černý scénář. „Pohár zkusíme odehrát v týdnu od čtyřiadvacátého května. Pokud se podmínky nezmění a situace bude stejná, budeme ho muset zrušit, protože termínově už by to nevycházelo,“ uzavírá šéf MK Jihlava.