V sobotu se jihlavský sprinter představil na distanci 60 metrů. „Cítil jsem se docela dobře,“ hlásil Eduard Kubelík, který v druhém rozběhu skončil třetí. „Přitom jsem ten rozběh ke konci docela vypustil, protože šedesátka nebyla můj cíl. Ale nakonec jsem se dostal na velké qvéčko do finále,“ překvapil ho nejen čas 6.90, ale i postup do boje o medaile. „Tam jsem to zkusil až do konce, a vyšlo to. Padl i krajský rekord, což bylo dobré. Nečekal jsem, že bych zrychlil. Cíl byl zkusit to po šest devadesát, a to se povedlo,“ doplnil po běhu, který trval jen 6.81.

O den později se postavil jihlavský rychlík na start běhu na 200 metrů. Tedy svou oblíbenou disciplínu. „V neděli jsem ale už trochu cítil nohy,“ přiznal.

Na oválu to ovšem v rozběhu znát nebylo. „Já to zkusil naplno, zlepšil jsme si i sezonní čas, za což jsem rád,“ těšilo ho číslo 21.28 a postup z druhého místa do finále. „Tam už bylo to pořadí jasné,“ poukázal na vítězné trio Maslák, Jirka, Polák. „Tihle kluci byli v jiné lize,“ pousmál se Kubílek.

V tomto běhu únavu pocítil, ale přesto z toho bylo parádní čtvrté místo za 21.48. „Už to bylo těžké, navíc jsem byl ve třetí dráze, kde není moc co ukazovat. Většině se tam špatně běhá, protože ta zatáčka je ostřejší, to nevyhovuje nikomu,“ přiznal jihlavský sprinter. „Ale s umístěním jsem spokojený,“ doplnil, že neúspěšná obhajoba loňského prvenství ho rozhodně nerozhodí. „Alespoň mám motivaci se těm třem klukům přiblížit,“ má jasno.

A jasno má i v tom, na co bude nyní cílit. „Teď jsou na programu ještě jedny závody, ale ty nejspíš vynechám a budu se připravovat na mistrovství juniorů,“ nastiňuje, že o víkendu 6. a 7. března se v ostravské hale představí znovu. Tentokrát ale v roli jasného favorita. „Chtěl bych si tam vylepšit své časy. Budeme to s trenérkou ladit, aby to vyšlo co nejlépe. V obou disciplínách chci určitě útočit na titul,“ věří si.

Také má proč. Formu má výbornou a konkurence ve Vítkovicích rozhodně nebude taková jako tento víkend.