Na stadionu jihlavské Vysočiny od začátku fungovala spolehlivě českému týmu především obrana. V první části se Francouzi v útoku k ničemu nedostali.

Český útok hrál aktivněji, hodně vidět byl i hráč domácích Vysočina Gladiators Jan Dunovský, jenže on ani nikdo ze spoluhráčů se bodově neprosadili. „Točili jsme se v útoku pravidelně, ale protože jsme se moc neprosazovali, většinou po třech pokusech šla zase do hry obrana,“ popsal Deníku dění na hřišti Dunovský.

Podobný průběh mělo i druhé dějství, ale v poslední minutě před poločasem udeřilo. Lehkonohý Bofunda zaskočil českou defenzivu osmdesátiyardovým během až k domácí end zoně, a nabídnutou šanci hosté proměnili dokonale – 0:7. „Naše obrana hrála perfektně, ale takoví hráči prostě rozhodují utkání,“ uznal jihlavský running back.

Po přestávce vtrhl na hřiště český uragán, dlouhých sedm minut se držel v útoku, z ohromného tlaku ale vytěžili domácí reprezentanti pouze field goal Roby (3:7).

Nadějný stav vydržel do konce třetí čtvrtiny, v její poslední minutě znovu proběhl obranou soupeře Bofunda, a zisk území krátce po zahájení čtvrté části Francouzi proměnili v další touch down.

V ten moment se duel zlomil. Francouzi se uklidnili, Češi přestali v obraně stíhat, na útok už neměli sil, a reprezentanti země galského kohouta dovedli duel k nakonec až nezaslouženě vysoké výhře. „První poločas jsme se s nimi drželi, ale následně jsme udělali příliš mnoho chyb. Proti tak silnému soupeři musíte být perfektní a hrát na vyšší úrovni, než jsme hráli my,“ okomentoval zápas pro svazové stránky hlavní trenér českého týmu Sebastian Fandert.

Ve druhém utkání tříčlenné kvalifikační skupiny, ze které postoupí dál pouze vítěz, nastoupí Češi 27. října v Srbsku.

„Bylo to pěkné utkání, s Francií se nehraje každý den. Vyšlo i počasí, zápas jsme si všichni moc užili. Musíme se z něj poučit, nyní budeme čtrnáct dní trénovat, a do Srbska si pojedeme pro vítězství,“ věří Dunovský.