V Pacově zaostaly závodnice z krajského města Vysočiny o pouhých 24,5 bodu za vítěznou pražskou Kotlářkou.

Jihlavské ženy obhájily pozici druhého nejlepšího družstva letošní II. ligy skupiny B za suverénními Pražankami. V Pacově nasbíraly 202,5 bodu, třetí Spartak Praha měl o propastných 96 méně!

„Samozřejmě, že jsem velmi spokojený,“ neskrývá radost vedoucí ženského týmu Atletiky Jihlava David Kristinus.

Jelínková válí

Ve 3. kole se radovaly z prvního místa Veronika Dvořáková, která ovládla „stovku“. Přemožitelku nenašla v běhu na 800 m ani Hana Pechová a dvě umístění s jedenáctibodovým ziskem vybojovala i Tereza Jelínková, která s přehledem vyhrála 100 m překážek i skok do dálky.

„Tereza Jelínková se stává tahounem týmu, ať už na překážkách a ve skoku, tak i v kombinaci ve štafetě,“ smeká před dvojnásobnou pacovskou vítězkou Kristinus. „Dobrou formu má i Veronika Dvořáková, ale samozřejmě jsou i další, které přispívají body,“ doplňuje.

Zejména dálka patřila Atletice. Jelínková, Závišková a Čutková obsadily všechny stupně vítězů.

Obrovská pespektiva

Jihlava si tak před posledním kolem, které je na programu až 30. srpna, může dělat zálusk na I. ligu. Pokud totiž udrží stávající 2. místo, probojuje se do kvalifikace o vyšší soutěž.

„Družstvo je postavené na dorostenkách a juniorkách, takže je tady obrovská perspektiva. Je ale otázka, jestli tu kvalifikaci zvládnout, protože by to obnášelo další starosti. Ale to je zatím hudba budoucnosti,“ komentuje David Kristinus.

Jasné je jen to, že jeho svěřenkyně si teď odpočinou. „Holky dostaly do konce července zasloužené volno,“ nastiňuje vedoucí družstva, který se ztráty formy nebojí. „Takhle je to každý rok, nemyslím si, že bychom se nedokázali dobře připravit,“ dodává.

Pořadí týmů v 3. kole: 1. SK Kotlářka 227 bodů, 2. Atletika Jihlava 202.50, 3. Spartak Praha 4 106.00, 4. SK Čtyři Dvory Č. Budějovice 103, 5.Slavoj Pacov 81, 6. Král. Vinohrady 65, 7. VSK FTVS Praha 58.50.

Celkové pořadí po 3. kolech: 1. SK Kotlářka 21 bodů, 2. Atletika Jihlava 17, 3. SK Čtyři Dvory 13, 4. Spartak Praha 13, 5. Král. Vinohrady 8, 6. FTVS Praha 6, 7. TJ Slavoj Pacov 5.